Holnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat a vasárnapi virradat előtti 2 órakor 3 órára állítják át. Több mint öt hónapon át mindennap egy órával előbb kell felkelni, mint eddig, az átállással elvesztett egy órát ugyanis október 31-én kapjuk vissza. A nyári időszámítás célja a villamos energiával való takarékoskodás, bár nehéz megállapítani, mennyit nyerünk szervezetünk biológiai ritmusának megváltoztatásával.
Kapás Mihály, a Magyar Villamosenergia-ipari Rendszerirányító Rt. diszpécserszolgálatának vezetője lapunknak elmondta: az óraátállítás előtti és utáni hétfő mérési adatai tavaly 800–850 megawattóra különbséget mutattak, ez kétszáz átlagos háztartás egy évi fogyasztásának felel meg. A kezdetben tapasztalt jelentős eltérés azonban a napok hosszabbodásával fokozatosan csökken, hiszen mindennap valamivel később kell villanyt gyújtani.
Az óraigazítás a vasúti közlekedésre is hatással van. Varsányi Antaltól, a MÁV Inform ügyeletesétől kapott tájékoztatás szerint az új időszámítás mindkét irányban útközben éri a Dacia és a Belgrád exp-resszt, ezért ezek a vonatok látszólag egyórás késéssel érnek majd célba. A belföldön közlekedő szerelvények közül kettőt érint a nyári időszámítás. A Füzesabonyból Budapestre eddig 2 óra 55 perckor és a Dombrádról 2 óra 51 perckor szintén Budapestre induló vonatot az új időszámítás bevezetése után, 3 órakor indítják el, ami azt jelenti, hogy ezek a járatok néhány perccel később érnek célba, mint eddig.

Eladó a vármegye legkisebb háza – különleges ajánlat Vérteskethelyről