Több gyógyszergyártó nem kapott hivatalos értesítést arról, hogy a kormány milyen intézkedéseket tervez a gyógyszerpiacon, ezért pert fontolgatnak. Babai László, a Goodwill Pharma orvos-igazgatója elmondta, a sajtóhírek alapján azt gondolták, az árcsökkentő, illetve a gyártókat pénzbefizetésre kötelező lépéssel a kormány fő célja, hogy az államnak kevesebbet kelljen költenie a medicinák ártámogatására. Miután ők nem forgalmaznak tb-támogatott orvosságot, úgy gondolták, a tervezett intézkedések őket nem érintik. Nem tagjai egyetlen gyártói szervezetnek sem, így onnan sem kaptak hivatalos értesítést. A Magyar Közlöny alapján szembesültek azzal, hogy készítményeik árát csökkentették.
Bartucz Attila, az egészségbiztosító szóvivője elmondta: számos helyen kommunikálták, hogy a gyártók milyen lehetőségek közül választhatnak. Az egészségügyi miniszter a csökkentett gyógyszerárak áprilisi bevezetését követően azonnal tárgyalóasztalhoz ülne a gyógyszergyártókkal – ezt maga Kökény Mihály jelentette be. A cégeket tömörítő szervezetek közleményükben sajnálatosnak nevezték, hogy a miniszter csak most mutat tárgyalási hajlandóságot, amikor a gyógyszer-kereskedelem láncolata már összeomlani látszik.
Közben a Gazdasági Versenyhivatal bejelentette: nem indít versenyfelügyeleti eljárást a kormányzat árcsökkentő intézkedésével kapcsolatban. Az ÁSZ viszont vizsgálni fogja az intézkedést – mondta a Weborvos nevű internetes lapnak Kovács Árpád, a szervezet elnöke.
A gyógyszerárak és az egészségügyi reform lesz a fő témája az MSZP országos választmánya mai ülésének, amelynek vendége Kökény Mihály lesz.

Édesanyák szja-mentessége: történelmi lépés a magyar családtámogatásban