A főváros megkezdte a kórház-privatizáció előkészítését – véli Kupper András (Fidesz), az egészségügyi bizottság alelnöke. A politikus szerint ugyanis az a terv, hogy három kórházat gazdasági társasággá alakítanak át, a magánosítás első jele. A bizottság a jövő héten tárgyalja újra a kórházak intézkedési tervéről szóló javaslatot, amely Kupper szerint az összes egészségügyi intézmény „legatyásítását” okozza majd. Szolnoki Andrea (SZDSZ) főpolgármester-helyettes korábban úgy fogalmazott: a terv elfogadása a feltétele annak, hogy a budapesti kórházak idén elkerüljék a csődöt. A bizottság legutóbbi ülésén az ellenzék obstrukciója miatt nem fogadták el a tervezetet.
A mindössze négyoldalas előterjesztés szerint gazdasági társasággá alakítják a három legértékesebb ingatlannal rendelkező kórházat: a Schöpf-Méreit, a visegrádit és a Budai Gyermekkórházat. Az előterjesztésből nem derül ki, hogy ezek az intézmények az átalakítás segítségével miként kerülik el a csődöt. A javaslat egyébként egyik intézmény esetében sem tartalmaz számadatokat, csupán a mellékletként csatolt, a kórházak által elkészített intézkedési tervekben találhatók összegek.
A tervezet szerint a gazdasági társasággá átalakított Budai Gyermekkórház manuális osztályait (például a sebészetet) átköltöztetnék a Heim Pál kórházba, amelyet budapesti és közép-magyarországi gyermekgyógyászati centrumnak jelölnének ki. Kupper emlékeztetett: a Heim Pál kórház vezetése évek óta panaszkodik arra, hogy épülete lassan életveszélyessé válik, az előterjesztés ezt a problémát azonban fel sem veti.
Szerinte az sem derül ki a javaslatból, hogy mitől csökkenne az az éves szinten hatmilliárd forintos hiány, amelyet a kormányzati intézkedések okoznak az egészségügyi intézményeknél.
Szolnoki Andrea leszögezte, a döntés meghozataláig nem nyilatkozik.

Magyar Péter nem vette észre, hogy saját magát ássa el