Sárospatak MDF-esei úgy vélik, jogsértő, a párt alapszabályába, a választmány ügyrendjébe ütköző módon oszlatták fel szervezetüket. Sérelmezik, hogy a szóban forgó ülésre nem kaptak meghívót, így – mint fogalmazott – ott nem tudtak érvelni igazuk mellett. Tarnavölgyi megjegyezte: kézhez kapták a választmányi döntésről szóló hivatalos értesítést, azonban furcsállják, hogy az semmiféle indoklást nem tartalmaz, sőt még azt sem teszi egyértelművé, mikortól érvényes a feloszlatást célzó határozat. – Egyértelmű, hogy azért büntettek így minket, mert merészeltünk különvéleményt megfogalmazni, sőt azt nyilvánosságra is hoztuk – jelentette ki Tarnavölgyi. Jó ideje aggodalommal figyelik a felső pártvezetés politikáját, különösen a szövetségesi kapcsolatok alakítását.
Elhibázott lépésnek nevezik, hogy az MDF nem a Fidesszel közösen indul az EP-választásokon, így nem vesznek részt a párt kampányában. A sárospatakiak úgy értékelik, az MDF balra tolódott. A nyílt levélre adott válaszában Csáky András választmányi elnök, visszautasítva az előbbi állítást, azt írja: az MDF balra zárt.
Csáky András az MDF-csoport döntésére reagálva annyit mondott: szabad országban szabad emberek azt tesznek, amit akarnak.
Legendás kampányfilm? Lapunk MDF-es körökből úgy értesült, hogy a demokrata fórum az EP-választásokra készülő kampányfilmjében ismét bevetheti a K&H-ügyről íródott könyv azon feltételezését, amely szerint a két nagy párt, az MSZP és a Fidesz mögött álló gazdasági érdekcsoportok paktumot kötöttek: „Az állami beruházások költségét szándékosan felültervezik, a megmaradó pénz pedig a két nagy érdekcsoport között oszlik meg harminc–hetven százalékban.” Korábban Dávid Ibolya a könyv ezen mondatát szinte minden nyilvános szereplésén idézte, és nehezményezte, hogy se a Fidesz, se az MSZP nem cáfolja az állítást. Ismert, a két nagy párt ezt számos alkalommal megtette. Többen felhívták az MDF elnökének a figyelmét arra, hogy a mondat a könyvben úgy kezdődik: „A legendák szerint…” A K&H-ügyben egyébként Kulcsár Attila ügyfelei között szinte kizárólag az MSZP-hez köthető személyek bukkantak fel, kivéve Kónya Imre volt MDF-es belügyminisztert, aki ugyancsak szerepelt a bróker VIP-listáján.