Az amerikai vámokra meglepő választ adott egy ország

Dél-Afrika gazdasági küldöttséget küldött Pekingbe. Céljuk, hogy fokozzák a kereskedelmi együttműködését Kínával és így kerüljék el az amerikai vámok súlyos következményeit. Az ország kereskedelmi hiánya Kínával az utóbbi két évtizedben drámaian nőtt, most a turizmus és a személyes kapcsolatok erősítésében látják a jövőt.

2025. 07. 22. 22:19
Trump vámháborúja szinte minden országot érint
Trump vámháborúja szinte minden országot érint Fotó: ANDREW CABALLERO-REYNOLDS Forrás: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Dél-Afrika magas szintű küldöttséget küldött Pekingbe, hogy szorosabbra fűzze gazdasági kapcsolatait Kínával, miközben augusztusban életbe lépnek az Egyesült Államok által kivetett 30 százalékos vámok. A cél: bővíteni a kétoldalú kereskedelmet és új kínai beruházásokat vonzani az országba. Paul Mashatile dél-afrikai alelnök a Kínai Nemzetközi Ellátási Lánc Expón úgy nyilatkozott, hogy Dél-Afrika Kínával szembeni kereskedelmi hiánya az ezredforduló óta csaknem tízszeresére nőtt. A politikus szerint az egyik legnagyobb kihívást a kínai piacra jutás jelenti, amelyet vám, földrajzi távolság és a nemzetközi verseny is nehezít. A South China Morning Post által idézett szakértők szerint ugyanakkor nem valószínű, hogy Peking jelentősen növelné dél-afrikai importját. 

Az amerikai vámokat meglepő módon játszaná ki Dél-Afrika
Az amerikai vámokat meglepő módon játszaná ki Dél-Afrika
Fotó: LIU WEIBING / XINHUA

Kína már így is évi 30 milliárd dollárért vásárol dél-afrikai árukat, és óvja azokat a piacokat – például digitális technológia és a gyógyszeripar területeit – ahová Dél-Afrika szeretne betörni.

Dél-Afrika emellett komoly versennyel is szembesül a szomszédos országok részéről, mivel Kína egyre több afrikai terméket vásárol azokból az államokból, amelyek nem ismerik el Tajvant önálló államként. 

Kína esetleg hajlandó lehet több dél-afrikai mezőgazdasági terméket importálni, de a szakértők szerint a turizmus lehet a legígéretesebb terület a számukra. Patricia de Lille, Dél-Afrika turizmusért felelős minisztere szintén részt vett a pekingi látogatáson. A kínai közönség előtt elmondta, hogy a turizmus hozzájárul az „ember-ember közötti kapcsolatok” építéséhez – ez a kifejezés különösen népszerű a Kínai Kommunista Párt retorikájában –, és ezek a kapcsolatok üzleti megállapodások kiindulópontjai lehetnek. Emellett de Lille javasolta, hogy Dél-Afrika használja ki a kínai Egy Övezet, Egy Út (BRI) programot a turizmus fellendítésére. 

A miniszter egyik célja Pekingben az volt, hogy megtudja, mi érdekli a kínai turistákat, hogy a dél-afrikai vállalatok jobban ki tudják szolgálni az igényeiket 

– írja a Breitbart.

Az Egy Övezet Egy Út: egy több mint hatvan országra kiterjedő komplex geopolitikai-stratégiai terv, mely politikai, gazdasági, védelmi célokat ötvöz, és amelyet Kína indított útjára.

Korábban arról is beszámoltunk, hogy Brüsszel máig nem volt képes megállapodni Washingtonnal.

Borítókép: Trump vámháborúja szinte minden országot érint (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.