Ellentétesen mozgott a két fő gabonatermék ára a tizenharmadik héten a nemzetközi piacokon mértékadó chicagói árutőzsdén. A búza májusi lejárata 145,3 dollárról 150 dollárra emelkedett, miközben a kukorica ugyanezen jegyzése másfél dollárral 119,2 dollárra mérséklődött. A heti kereskedés a búza esetében jelentős drágulással kezdődött, mert az iraki tendereken komoly eséllyel indulhatott az amerikai búza, amit erősített a szójajegyzések emelkedése. A hét második felében erről a magas szintről ereszkedett lassan lefelé a jegyzés, melyet főként a pozícióátrendezések okoztak. A kukorica esetében a csökkenést ugyancsak a szójaárak emelkedése váltotta ki. Az Agrograin Rt. elemzése szerint a gabonapiacok nagyon érzékenyen reagálnak a következő hetekben is mind az időjárás, mind pedig a fundamentális tényezőkre. Enyhén ingadozó, mérsékelten csökkenő árszint valószínűsíthető. A Budapesti Árutőzsdén (BÁT) a 13. héten erőre kapott a kereskedési kedv. A forgalom hetven százaléka takarmánykukoricában bonyolódott, a búza részaránya csak harmincszázalékos volt. Összesen 357 kontraktusnyi üzlet született 1,1 milliárd forint értékben. Az egységes búza piacán jelentősen estek az árak. A hét közepén, miután kitudódott, hogy az állam a piacra dobná búza- és kukoricakészleteit, akár a piaci ár alatt tíz százalékkal is, a tőzsdei árak meredeken estek. A híresztelés ellenkezője hamar bebizonyosodott, kiderült, hogy spekuláció nyomta le az árakat és az állam nem válik meg olcsón a gabonájától. A megindult árcsökkenést azonban már nem lehetett megállítani, mert a vevők teljesen eltűntek.
A takarmánykukorica piacán szintén jelentősen estek az árak. Az ármérséklést a tengeri piacán hasonló tényezők okozták, mint a búzánál, amelyeket ügyetlenül és félreérthetően kommunikáltak a piac számára. Ezen információnak, az erősödő forintnak és a kedvező időjárásnak köszönhetően azonban csökkentek a kukoricajegyzések is. A nyitott kötésállomány a hét eleji 1132 kontraktusról 1208 kontraktusra emelkedett.
Az elmúlt (14.) héten folytatták gyengülésüket a kenyérgabona jegyzései, hétfőn a búza májusi jegyzése 770 forinttal 40 430 forintra esett. Kedden ez a terminus további 430 forintot veszített értékéből, de a többi határidő erősödött, az augusztusi ár 800 forinttal 27 900 forintra emelkedett. A májusi határidő csökkenése szerdán torpant meg, de rendesen, mert a termin 800 forinttal erősödött. Az augusztusi jegyzés nem változott, a szeptemberi 100 forinttal csökkent. Csütörtökön minden visszaállt a heti kerékvágásba, mert a búza májusi ára 800 forinttal csökkent, és pénteken is csak száz forintot emelkedett 40 100 forinttal búcsúztatva a hetet. Hétfőn a kukoricapiacon csak a májusi és a júliusi jegyzés változott, előbbi 400, utóbbi 500 forinttal esett. A kedd májusra újabb 200 forintos mínuszt hozott, a novembert viszont limittel „megdobta”. Egy napra rá sem volt nagy ármozgás a piacon, minden jegyzés helyben maradt – kivéve a júliusit, amely 120 forinttal csökkent –, és csütörtökön sem történt semmi említésre méltó, sőt pénteken sem: a tengeri májusi ára maradt 35 800 forint.

Két frontális baleset is történt rövid időn belül