Házi őrizetben marad Rejtő és Garamszegi

Megalapozottnak ítélte a Fővárosi Bíróság az ügyészség fellebbezését, amelyben kifogásolta, hogy Garamszegi Gábor és Rejtő E. Tibor házi őrizetét lakhelyelhagyási tilalomra enyhítette a Budai Központi Kerületi Bíróság. Tegnap Csuka László, a K&H Equities Rt. sikkasztással gyanúsított volt vezérigazgatója megtagadta a vallomást, s első fokon elutasították El Abed Hassan óvadék iránti kérelmét.

Török László
2004. 04. 30. 19:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Házi őrizetben marad május 28-ig a K&H-nál történt pénzügyi bűncselekmények két gyanúsítottja, Garamszegi Gábor, a Betonút Rt. volt vezérigazgató-helyettese, egykori MSZP-s fővárosi képviselő és Rejtő E. Tibor, a K&H Bank exvezére. Korábban döntött úgy a Budai Központi Kerületi Bíróság (BKKB), hogy a terheltekre vonatkozó kényszerintézkedést lakhelyelhagyási tilalomra változtatja. Ekkor már rendelkezésre állt egy ezzel ellentétes másodfokú végzés is. A Fővárosi Főügyészség fellebbezést nyújtott be a BKKB azonnal végrehajtandó határozata ellen, amit a Fővárosi Bíróság (FB) megalapozottnak talált.
Információink szerint a brókerügy egyik kulcsfigurájának tartott Schönthal Henrik jelenleg is floridai villájában tartózkodik. Ismert: a milliárdos pénzmosásban Schönthal két off-shore vállalkozása is részt vett. Az Igazságügyi Minisztériumtól kapott tájékoztatás szerint az Egyesült Államokban még mindig nincs hatályban a nemzetközi elfogatóparancs, annak ellenére, hogy a tárcának már április eleje óta rendelkezésére állnak egy esetleges bírói elfogatóparancshoz szükséges adatok, amely alapján kezdeményezni lehetne az ottani hatósági intézkedést.
Tegnap gyanúsítottként hallgatták ki Csuka Lászlót, a K&H Equities Rt. volt vezérigazgatóját, aki megtagadta a vallomástételt. A bankár élettársa Fenyővári Noémi, aki László Csaba egykori pénzügyminiszter kabinetfőnöke volt.
Közben elutasította a BKKB a pénzmosással gyanúsított El Abed Hassan kérelmét, hogy óvadék ellenében őt is helyezzék szabadlábra. A döntést azzal indokolták, hogy a szír pénzváltó ellen előzetes letartóztatása alatt büntetőeljárás indult hivatali vesztegetés miatt, és pénzbüntetésre ítélték. A végzés ellen fellebbezést nyújtottak be. Emlékezetes, az előzetes letartóztatásba helyezett arab férfi ellen azért emeltek vádat februárban hivatali vesztegetés miatt, mert 2003. augusztus 28-án az ORFK fogdájában anyagi ellenszolgáltatást helyezett kilátásba a szolgálatot teljesítő szintparancsnoknak és társának, ha biztosítják számára, hogy ellenőrzés nélkül telefonálhasson feleségének. A hatóságok szerint Hassan a rendelkezésre álló adatok alapján alaposan gyanúsítható azzal, hogy a K&H Bank brókercégénél a Kulcsár Attila által elkövetett sikkasztásból a testvérével közösen kezelt bankszámlákon, több cég közbeiktatásával mintegy 6,2 milliárd forintot fogadott, valamint továbbított más személyek részére. Hassan külföl-dön tartózkodó társa ellen korábban már ügyészi elfogatóparancsot adtak ki.
A BKKB két hónappal, június 30-ig hosszabbította meg Kulcsár Attila előzetes letartóztatását. A határozat nem jogerős.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.