Házi őrizetben marad május 28-ig a K&H-nál történt pénzügyi bűncselekmények két gyanúsítottja, Garamszegi Gábor, a Betonút Rt. volt vezérigazgató-helyettese, egykori MSZP-s fővárosi képviselő és Rejtő E. Tibor, a K&H Bank exvezére. Korábban döntött úgy a Budai Központi Kerületi Bíróság (BKKB), hogy a terheltekre vonatkozó kényszerintézkedést lakhelyelhagyási tilalomra változtatja. Ekkor már rendelkezésre állt egy ezzel ellentétes másodfokú végzés is. A Fővárosi Főügyészség fellebbezést nyújtott be a BKKB azonnal végrehajtandó határozata ellen, amit a Fővárosi Bíróság (FB) megalapozottnak talált.
Információink szerint a brókerügy egyik kulcsfigurájának tartott Schönthal Henrik jelenleg is floridai villájában tartózkodik. Ismert: a milliárdos pénzmosásban Schönthal két off-shore vállalkozása is részt vett. Az Igazságügyi Minisztériumtól kapott tájékoztatás szerint az Egyesült Államokban még mindig nincs hatályban a nemzetközi elfogatóparancs, annak ellenére, hogy a tárcának már április eleje óta rendelkezésére állnak egy esetleges bírói elfogatóparancshoz szükséges adatok, amely alapján kezdeményezni lehetne az ottani hatósági intézkedést.
Tegnap gyanúsítottként hallgatták ki Csuka Lászlót, a K&H Equities Rt. volt vezérigazgatóját, aki megtagadta a vallomástételt. A bankár élettársa Fenyővári Noémi, aki László Csaba egykori pénzügyminiszter kabinetfőnöke volt.
Közben elutasította a BKKB a pénzmosással gyanúsított El Abed Hassan kérelmét, hogy óvadék ellenében őt is helyezzék szabadlábra. A döntést azzal indokolták, hogy a szír pénzváltó ellen előzetes letartóztatása alatt büntetőeljárás indult hivatali vesztegetés miatt, és pénzbüntetésre ítélték. A végzés ellen fellebbezést nyújtottak be. Emlékezetes, az előzetes letartóztatásba helyezett arab férfi ellen azért emeltek vádat februárban hivatali vesztegetés miatt, mert 2003. augusztus 28-án az ORFK fogdájában anyagi ellenszolgáltatást helyezett kilátásba a szolgálatot teljesítő szintparancsnoknak és társának, ha biztosítják számára, hogy ellenőrzés nélkül telefonálhasson feleségének. A hatóságok szerint Hassan a rendelkezésre álló adatok alapján alaposan gyanúsítható azzal, hogy a K&H Bank brókercégénél a Kulcsár Attila által elkövetett sikkasztásból a testvérével közösen kezelt bankszámlákon, több cég közbeiktatásával mintegy 6,2 milliárd forintot fogadott, valamint továbbított más személyek részére. Hassan külföl-dön tartózkodó társa ellen korábban már ügyészi elfogatóparancsot adtak ki.
A BKKB két hónappal, június 30-ig hosszabbította meg Kulcsár Attila előzetes letartóztatását. A határozat nem jogerős.

Fontos bejelentést tett a miniszterelnök az aszályról – videó