Jogorvoslatot kér a Károli

Felülvizsgálati kérelem és alkotmánybírósági beadvány benyújtására készül a Károli Gáspár Református Egyetem a Fővárosi Bíróság azon ítélete ellen, amely arra kötelezte az intézményt: állítsa helyre a homoszexualitása nyílt vállalása miatt kizárt fiatalember hallgatói jogviszonyát. Közben kiderült, az érintett nem folytatja tanulmányait az egyházi intézményben.

Hírösszefoglaló
2004. 04. 24. 21:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ügyvéd tanulmányozza az ítéletet a felülvizsgálati kérelem beadása érdekében – erősítette meg a közgyűlésre készült írásos jelentését szóban is a hittudományi kar dékánja. Németh Dávid hozzátette: a jogi kar egyik tanára alkotmánybírósági beadvány előkészítésén dolgozik, amelynek az lenne a célja, hogy tisztázza, „kizárhat-e a hittudományi kar a hitéleti képzésből egy hallgatót akkor, ha az nyilvánosan is vállalja, hogy nem tud azonosulni az egyház hitvallásos meggyőződésével, s ezt megteheti-e (…) alkalmassági minősítés nyomán”. Mint közölte, véleményük szerint a bíróság nem vette kellő súllyal figyelembe, hogy a kar nem fegyelmi határozatot, hanem alkalmassági minősítési döntést hozott, amikor kimondta, hogy a hallgató nem alkalmas a lelkészi pályára.
– A diák hallgatói jogviszonyát a bírósági döntésnek megfelelően helyre kellett állítanunk – mondta a dékán, hozzátéve: a fiatalember eredetileg azt kérte, hogy pótolhassa a múlt őszi félév vizsgáit, e félévre vonatkozóan pedig halaszthasson. Németh Dávid elmondta, azóta változás történt: a hallgató úgy döntött, hogy az elmúlt félév vizsgáit sem akarja letenni, és szóbeli tájékoztatást kaptak arról, Csatádi Gábor nem akarja a Károli egyetemen folytatni tanulmányait. – Eközben a kar kidolgozott egy olyan alkalmassági minősítési szabályzatot, amely „meg fog felelni azoknak a külső elvárásoknak is, akik nem értik a mi belső ügyeinket” – fogalmazott.
Szűcs Ferenc, a rektori teendők ellátásával megbízott rektorhelyettes szerint „egyetemünk döntését egy homoszexuális gyakorlatát nyilvánosan vállaló hallgató kizárása ügyében mind a sajtóban, mind a Fővárosi Bíróság döntésében nemtelen támadások érték”. A református egyház egészére nézve még sérelmesebbnek nevezte, hogy a kari tanács nyilatkozata kapcsán a Háttér Társaság a Melegekért elnevezésű szervezet az esélyegyenlőség megsértése címén beperelte az egyetemet, egymillió forint eszmei kártérítést követelve.
A Fővárosi Bíróság a tárgyalást ez év július 1-jére tűzte ki – közölte a rektorhelyettes.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.