A vezető részvények a Mol kivételével drágultak a hétfői záráshoz képest. A Matáv 0,11 százalékkal 891 forintra, az OTP 0,73 százalékkal 4000 forintra, a Richter 3,22 százalékkal 20 650 forintra erősödött.
A Mol 0,75 százalékkal 7960 forintra gyengült. A Matáv forgalma 2,29 milliárd forint, a Molé 3,2 milliárd, az OTP-papíroké 3,4 milliárd, a Richteré 4,12 milliárd forint volt. Az Egis ára 0,55 százalékkal 9200 forintra nőtt, forgalma 41,60 millió forint volt záráskor. Az FHB 0,56 százalékkal 8100 forintra erősödött, 222,63 millió forint értékben cserélt gazdát. Az Antenna Hungária-papírok 3,17 százalékkal 3050 forintra gyengültek, 14 millió forint értékben keltek el.
Szegner Balázs, a Buda-Cash Brókerház Rt. szakértője a Richter több mint háromszázalékos drágulásáról a távirati irodának elmondta, hogy ez az előző napi hatszázalékos gyengülés korrekciója. „A piacok az amerikai központi bank szerepét betöltő Fed kamatdöntésére vártak, ezért nem voltak nagyon aktívak kedden” – tette hozzá.
A határidős indexpiacon az idei decemberi BUX-lejárat elszámolóára 26 ponttal 11 811 pontra nőtt.
A nemzetközi tőkepiacokon optimista hangulat alakult ki, a befektetők a Tyco várakozásokat meghaladó eredményei miatt a technológiai papírokat is elkezdték vásárolni. A piac enyhe korrekciót mutatott kora délután, a tengerentúli Dow Jones 0,07 százalékkal, a Nasdaq Composite 0,39 százalékkal erősödött.
A nyersolaj kereskedelme ismét jelentős emelkedéssel indult, jóllehet a New York-i árupiacon már hétfőn is tizenhárom éve nem tapasztalt magasságokba jutott az ár. A drágulás okát a hét végi szaúdi merényletekkel és az alacsony amerikai készletekkel magyarázzák. Ezek következményeként alaposan megugrott a kereslet, ráadásul a finomítói kapacitások elégtelensége miatt az árakba növekvő „biztonsági prémiumot” építenek a kereskedők.
Európában határozatlan irányú kereskedések zajlottak, Londonban 1,1 százalékot erősödött az FTSE kurzusa, míg a frankfurti 0,33 százalékkal állt előző szintje alatt. A piacok a Federal Reserve nyílt piaci bizottságának kamatdöntésére figyeltek. Egyes elemzők szerint a Fed kamatemelést hajt végre.
Amúgy az optimista amerikai hangulatot a márciusban 4,3 százalékkal bővülő feldolgozóipari megrendelési adatok is segítették. Az elemzők 2,3 százalékos emelkedésre számítottak márciusról. Februárban 1,1 százalékkal nőtt – a korábbi első becslés 0,3 százalékos többletre szólt –, januárban 0,9 százalékkal csökkent az új megrendelések értéke. A márciusi növekedés majdnem két éve a leggyorsabb volt, a fő adaton belül a polgári célú termékek iránti megrendelések pedig egyenest tizenkét éven belül a leggyorsabban gyarapodtak.

Orbán Viktor: Győzike ide kevés lesz, indulnak a sajtóperek!