Kasza József kijelentette, hogy a Vajdasági Magyar Szövetségnek nincs semmi köze a honvédtalálkozó megszervezéséhez. Ezért az Ágoston András vezette Vajdasági Magyar Demokrata Pártot tette felelőssé, amely párt ezzel igyekezett meggátolni, hogy a Magyar Szót a tartományi képviselőháztól átvegye a Magyar Nemzeti Tanács. Ágostonéknak nem is kellett visszautasítaniuk a vádakat, hiszen a Magyar Szóban megtartott sajtóértekezleten Kókai Péter felelős szerkesztő és Mihók Rudolf igazgató a szerb médiumok képviselői előtt egyértelművé tette: egyik pártnak sincs köze a szervezéshez, de mindenki tudhatott róla. Ám senki nem emelt szót ellene mostanáig. Kókai kiemelte, hogy a szervező ő maga. A honvédtalálkozó megtartását nem tartja hibának, következésképpen nem is mond le. Sem ő, sem Mihók.
Nenad Csanak, a lapalapítói jogokat gyakorló tartományi képviselőház elnöke viszont keményen követeli a felelősségre vonást a Magyar Szóban. Szerinte el kell ítélni a honvédtalálkozót, amely politikailag meggondolatlan lépés volt, s amely nem járult hozzá a nemzetek közötti toleranciához és megértéshez, s a képviselőház által kinevezett személyeknek viselniük kell a következményeket. A tartományi vezető azt is bejelentette, hogy az általa vezetett Vajdasági Szociáldemokrata Liga és a demokratákkal szövetkező VMSZ között elsimultak az ellentétek, a Magyar Szó és a többi kisebbségi lap átadása a nemzeti tanácsoknak is napirenden lesz a képviselőház június elsejei ülésén.
Nő Tadics népszerűsége. Három héttel a szerbiai elnökválasztások előtt Borisz Tadics, az ellenzéki Demokrata Párt elnökjelöltje napról napra növeli népszerűségét, s ezzel magyarázzák, hogy mindkét oldalról heves támadásoknak van kitéve. Nevét azonban nem lehet összefüggésbe hozni a botrányokkal, s az általa épített új Demokrata Párt is mind nehezebben támadható. (S. I.)