Féltik az ártéri erdőt

Kerítést állított bosszúból a véderdőként nyilvántartott földjére egy dunakeszi tulajdonos, miután a Duna-parti telket a helyi képviselő-testület nem minősítette építési területté. A közeli lakótelepen élők a lépést felháborítónak tartják, az ügy a közigazgatási hivatal elé került.

Székely Dániel
2004. 05. 12. 17:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Múlt hét szerdán újabb fejezetéhez érkezett Dunakeszin egy évek óta húzódó ingatlanügy. A Duna és a helyi lakótelep között elterülő tízezer négyzetméternyi területet a helyi cigány kisebbségi önkormányzat vezetője 1995-ben vásárolta meg a gödi tsz-től, a nyilvántartás szerint véderdőként. Ezt követően éveken keresztül próbálta elérni, hogy földjét átminősítsék és beépíthetővé váljon, sikertelenül. Egy áprilisi lakossági fórumon azonban kiderült, hogy a partszakasz az önkormányzati térképen már mint nagyvárosi lakóövezet van nyilvántartva. Nem sokkal később a városi képviselő-testület zárt ülést tartott – az emberek nagy felháborodására –, amelyen a településszerkezeti tervet vitatták meg.
– Az utóbbi időben egyszerűen „össze-vissza satírozzák a térképet”, azt sem tudjuk pontosan, hogy az üggyel kapcsolatban az önkormányzat milyen határozatokat hoz – panaszolta a helyszínen Sárvári Nóra helybéli lakos. A lakótelepen élők attól is félnek, hogy ezen a partszakaszon is – a közeli kiirtott erdő mintájára – lakóparkot építenek, felszámolva a panelházakhoz tartozó egyetlen zöld területet.
– A tulajdonos kérése ellenére – mivel a helyiek folyamatosan a véderdő mellett foglaltak állást – a terület megmarad zöld területnek, így a lakosság számára nem született kedvezőtlen döntés, de többet nem mondhatok – tájékoztatta lapunkat Calvache László, a körzet önkormányzati képviselője. Hozzátette: a konfliktust az gerjeszti, hogy a tulajdonos a döntést követően sértettnek érezte magát, és úgy határozott, hogy a saját területén kerítést állít, amit a hét végén be is fejezett. – Igaz, a város főjegyzője harminc napra leállítatta az építkezést, de a vállalkozó a határozatot nem vette át, így az nem lépett életbe. Jelenleg az önkormányzat többet nem tehet – fűzte hozzá a képviselő. Ezt követően a lakók beperelték a városi kisebbségi vezetőt.
– Mivel építési hatósági ügyről van szó, csak annyit árulhatok el, hogy a probléma megoldására felkértük a megyei közigazgatási hivatalt, és reméljük, a lakosság számára is megfelelő döntés születik – reagált szűkszavúan Kecskeméti Géza, Dunakeszi polgármestere.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.