Kiemelten foglalkozik a paksi atomerőmű élettartamának meghosszabbításával az a tanulmány, amelyet április végén hozott nyilvánosságra a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM). A VEIKI Rt. által készített anyag szerint a versenypiac az olcsó, például atomerőművekben termelt áramot „keresi” majd.
A paksi atomerőművet 1976-ban adták át. Élettartamát harminc évre tervezték. A blokkok átlagosan húszévesek, de egyre kevésbé tűnik elképzelhetőnek, hogy két év múlva leállítanák a reaktorokat. Egy, az atomerőművek piaci viszonyok közötti működését vizsgáló tanulmány arra hívja fel a figyelmet, hogy a nukleáris erőművek élettartamának meghosszabbítása világszerte elfogadott gyakorlat, és ennek Pakson sincs akadálya. Szakértők szerint négy fontosabb szempont lehet hatással az atomerőművek jövőjére. Ezek a piaci verseny bevezetése a villamos energetikába, a környezetvédelmi és a fenntartható fejlődés problémái, a fosszilis energiahordozók rendelkezésre állása és az ellátás biztonsága, illetve a közvélemény hozzáállása és a politikai döntések. Úgy vélik: Paks élettartamának akár ötven évre való kitolását leginkább a hagyományos energiahordozók, a földgáz és a szén ára, illetve ezeken keresztül a villamos energia értékesítési ára befolyásolja legkritikusabban. Márpedig ezek nagy valószínűséggel emelkedni fognak, kedvezve az olcsó atomenergiának.
Ismeretes: a paksi atomerőműben a közelmúltban mintegy 500 berendezés műszaki állapotát mérték fel, hogy megállapítsák: melyek azok az egységek, melyek további üzemeltetése nem kerül kiugróan sokba és nem jelent biztonsági kockázatot. Megállapították, hogy az élettartam hosszabbítását nem korlátozza teljesíthetetlen biztonsági probléma. Szükségesek ugyan kiugró költségű cserék, felújítási munkák, ám ezek már viszonylag olcsó, körülbelül hatforintos átvételi áramár mellett is megtérülnek.

Súlyos hibákat tártak fel a Flórián téri hídon, jól halad a felújítás