Elutasította a Budai Központi Kerületi Bíróság Kerék Csaba védője által előterjesztett, óvadék elfogadása és az előzetes letartóztatás megszüntetése iránti kérelmet – közölte a Fővárosi Bíróság (FB). A döntés indoklása szerint az eljárás jelenlegi szakaszában a Britton Kft. ügyvezetőjének a jelenléte csak az előzetes letartóztatás mellett biztosítható, hiszen tartani lehet a terhelt szökésétől, illetve elrejtőzésétől. A végzés ellen Nehéz-Posony István fellebbezést nyújtott be, ezért az nem jogerős.
Az ügyvéd lapunknak elmondta: nem értenek egyet a bíróság döntésével, hiszen az FB is megállapította, hogy védence nem kívánta magát kivonni a büntetőeljárás alól. A jogász hozzátette: Kerék Csabát a botrány kirobbanása óta összefüggésbe hozták az üggyel, azóta 16-szor utazott külföldre. Megtudtuk azt is, hogy a védelem nagyságrendileg azonos óvadékot ajánlott fel a gyanúsított szabadlábra helyezéséért, mint amit Rejtő E. Tibor, a K&H Bank volt vezérigazgatója esetében megállapítottak (ez tízmillió forint volt). Információink szerint a héten jogerős végzés várható a kérdésben.
Az ügyvéd korábban úgy nyilatkozott, hogy feltételezhetően nem kizárólag Kulcsár Attila vallomása alapján vették őrizetbe védencét az ártándi határátkelőhelyen: „Bizonyára vannak lehallgatási jegyzőkönyvek, egyéb okiratok, de ezekről csak úgy tudok, hogy a bíró említette a tárgyaláson” – mondta Nehéz-Posony István az MTI-nek. Kerék Csabát sikkasztással, pénzmosással és magánokirat-hamisítással gyanúsítják.
Az ügyészség fellebbezéséről, amit azért terjesztettek be, mert kifogásolták, hogy az első fokon eljáró bíróság törvénytelennek minősítette az elfogatóparancs kiadását, szintén a héten várható döntés. Úgy tudjuk, hogy Kerék Csaba az elkövetkező napokban vallomást kíván tenni, Kulcsár Attila kihallgatása pedig ma folytatódik.
A K&H Equities Rt.-nél történt milliárdos sikkasztás előzetesben lévő másik terheltje, a pénzmosás gyanúja miatt fogva tartott El Abed Hassan Kulcsár Attila vallomásától várja büntetőügye kedvező fordulatát – közölte Retteghy István, a szír férfi védője. A jogász úgy véli: amennyiben a kihallgatás során Kulcsár Attila beszámolhat a pénzváltóval ápolt kapcsolatáról, lehetőség nyílik ügyfele szabadlábra helyezésére, hiszen ő nem tudta, hogy az általa kezelt pénzek bűncselekményből származnak. Hassan testvérével együtt 2000-től kezdődően vett fel mintegy 6,2 milliárd forintot, részben a Medgyessy Péter vezette Inter-Európa Bankból. Ismeretes: az arab személyt jogerősen hivatali vesztegetés bűntettében is elmarasztalták, amiért pénzt ajánlott fel azért, hogy feleségének telefonálhasson. Ez közvetlenül őrizetbe vétele után történt, amikor még nem engedélyezték neki a telefonálást, azóta egyébként a gyanúsított rendszeresen kommunikál feleségével távbeszélőn.

Záporokkal és erős széllel érkezik a hidegfront