A vakáció alatt zajlanak a felvételik

Munkatársunktól
2004. 06. 14. 18:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bár holnap az ország közoktatási intézményeiben véget ér a tanév, a középiskolai végzősök nyári pihenője csak június 22., a szóbeli érettségi vizsgák lezárulta után kezdődik. Sőt, a továbbtanulókra újabb próbatételek várnak, hiszen a korábban érettségizetteknek már mától megkezdődhet az írásbeli vizsga.
A felsőoktatási intézményi felvételikre az Országos Felsőoktatási Felvételi Iroda (OFI) által készített teszteket június 23–25-ig írják a diákok – tudtuk meg Bakos Károlytól, a Oktatási Minisztérium főtanácsosától. Hozzátette: az egyetemek, főiskolák az általuk rendezett saját írásbeli és szóbeli vizsgák időpontjait önállóan határozzák meg. A próbatételek várhatóan július közepén befejeződnek.
2004-ben a kormány döntése értelmében összesen 62 000 főt vehetnek fel az intézmények államilag finanszírozott képzésre. Ebből nappali tagozaton 54 ezren, esti és levelező tagozaton pedig nyolcezren kezdhetik meg szeptembertől tanulmányaikat. A három bölcsész szakcsoportra összesen 7070 kiadó hely van, míg gazdasági szakirányra 9200-an juthatnak be.
Emlékezetes: az OFI összesített adatai alapján a beadott jelentkezések száma (166 ezer) négy százalékkal növekedett az előző évhez képest. A kormány által meghatározott, államilag finanszírozott nappali tagozaton megszerezhető 54 ezer hely valamelyikére mintegy kétszer annyian pályáztak. Közvetlenül az érettségi után jelentkezők aránya csupán harmincöt százalék, a korábbi diplomájuk mellé pedig huszonháromezren szeretnének újabbat szerezni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.