Korábban a K&H Equities Rt. volt befektetési tanácsadója is kifogásolta fogva tartásának körülményeit, hogy teljesen elzárva börtöntársaitól, még a sétálási idő alatt is egyedül kellett lennie. Úgy tudjuk, hogy három hete a büntetés-végrehajtás szabályai szerint enyhítettek a gyanúsított őrzési fokozatán, aki cellatársat is kapott. Információink szerint az exbróker korábbi ügyvédje, Bánáti János több tanúkihallgatást kezdeményezett védence érdekében. A jogász elsősorban a terhelt munkatársi körének, a K&H Equities Rt. és a K&H Bank alkalmazottainak a vallomástételétől várta az eljárás kedvező fordulatát.
Kulcsár egyébként 1997-ben, a budai Déryné cukrászdában ismerkedett meg Kerék Csabával, akit – lapértesülések szerint – vallomásai alapján vettek őrizetbe, majd rendelték el előzetes letartóztatását. Az exbróker állítólag úgy nyilatkozott, hogy kettőjük közül a Britton Kft. ügyvezetője volt a főnök, ő bujtotta fel a K&H Bank volt ügyvezető igazgatóját a sikkasztásra. Szekér Gyula, Kulcsár állandó sofőrje tanúvallomásában ellenkező álláspontot képviselt a kérdésben, de Alexandru Mudura, Medgyessy Péter nagyváradi barátja – a korábban a Britton érdekeltségében lévő Lotus Plaza SA tulajdonosa – is Kulcsár Attilát nevezte meg a botrányban kulcsszerepet játszó cég főnökének.
Kulcsár és Kerék között – információink szerint – szoros baráti kapcsolat volt, a közelmúlt eseményei miatt azonban feltételezhetően némileg megromlott a viszonyuk. A vállalkozó óvadék ellenében történő szabadlábra helyezéséről várhatóan ma dönt a bíróság.
Jogi szakértőink szerint a bűncselekmény másik terheltje, Rejtő E. Tibor esetében valószínűsíthetően nem merült fel vádalku lehetősége, hiszen a K&H Bank volt vezérigazgatója a kezdetektől ártatlannak vallja magát.

Menczer: Zelenszkij elmondta, hogy ő is irányítja a Tisza Pártot