Legutóbb a Philip Morris jelentette be, hogy bezárja egri dohánygyárát; a döntés következtében 334 ember veszítette el munkahelyét.
Két nappal korábban pedig a székesfehérvári Garzon Bútor Rt. adta hírül, hogy az idén immár másodszor létszámcsökkentésre kényszerül: a vállalkozásnak év elején még 207 szakembere volt, ez március–áprilisban 135 főre, a mostani létszámleépítést követően pedig alig 35 főre csökkent. Ezzel egy időben egy másik dunántúli cég, a Danubia Mohácsi Bútoripari Rt. is jelezte, hogy a kedvezőtlen gazdasági környezet miatt létszámleépítésre kényszerül, ezért a cégnél 65 munkahely szűnik meg. Korábbi döntésének megfelelően még ebben a hónapban 560 dolgozót bocsát el a szombathelyi Marc cipőgyár, s ezek után már csak 400 embernek tudnak munkát adni.
Az idén egyébként létszámleépítésről döntött többek közt a Parmalat (94 fő), a Pannonplast (700 fő), a Philips (400 fő), a Hajdú-Bét (1600 fő), a Mezőgép Rt. (260 fő), az ICN Magyarország Rt. (140 fő) és a Mátra Cukor Rt. (110 fő) is. Ugyancsak év elején közölte az Imperial Tobacco, hogy bezárja a Debreceni Dohánygyárat; a roló lehúzása után 380 ember nézhetett új munka után.
Továbbra is bizonytalan a diósgyőri DAM Steel több mint ezer, és a Tokodi Üveggyár több mint 300 dolgozójának helyzete. A diósgyőri DAM Steelt működtető BNA Kft. felszámolóbiztosa, Varga Jenő arról tájékoztatta lapunkat, hogy a mai napig 243 főnek mondtak fel.
Megjegyezte: jelenleg még mérlegelik azt, hogy érdemes-e június 30-ig várni, ugyanis a dolgozók munkaállományban tartása havonta körülbelül 100 millió forintos kiadást jelent, s ez komoly károkat okoz a hitelezőknek. Ezért a dolgozók megtartásában elsősorban az egyik legnagyobb hitelező, a CIB Bank türelme játszik szerepet.
Varga Jenő szerint az 1200 dolgozó munkahelyének megtartása teljesen elképzelhetetlen, még akkor is, ha sikeresen zárul a privatizáció, mivel az újrainduláshoz maximum 800–850 fő további foglalkoztatása szükséges. A Tokodi Üveggyárban még mindig folynak a csődegyezségi tárgyalások, s egyre kisebb a remény, hogy újra tudják indítani a nagy múltú vállalatot. Szakértők szerint az idén a gyárbezárások száma nőhet, s újabb vállalatok vihetik el olcsóbb munkaerőt kínáló országokba gyártásukat. Ebből a szempontból a legveszélyeztetettebb helyzetben a feldolgozóiparban dolgozók vannak.

Egy nyíregyházi énekesnő lett a Megasztár női hangja