Jacques Chirac francia elnök szavai szerint a rendezés egyetlen esélyét az adhatja, ha az irakiak meggyőződnek arról, hogy visszakapták teljes szuverenitásukat, függetlenségüket, és ők irányítják sorsuk alakulását. „Ez az a keskeny ösvény, amely lehetővé teszi, hogy kikecmeregjünk a jelenlegi drámai helyzetből” – mondta a francia elnök a G8-csúcs után. Teljesen eltérő nézetet vallottunk az iraki háborúról. „Sajnáltam, hogy ezt a háborút elindították, mivel úgy vélem, hogy nem volt sem szükséges, sem hasznos, viszont rendkívül drága volt a szó valamennyi értelmében. A véleményem nem változott” – tette hozzá a francia elnök. A NATO amerikai részről szorgalmazott iraki szerepvállalásáról úgy vélte, hogy a szövetség beavatkozása nagy kockázatokkal járna. Gerhard Schröder német kancellár úgy nyilatkozott, hogy Németország és Franciaország ugyanúgy látja a NATO esetleges iraki bevetésének a kérdését. Felvetette, hogy a nyolcak csoportjába kilencedik tagként a jövőben be kellene vonni Kínát.
Az orosz elnök közben védelmébe vette amerikai kollégáját. „George Bush politikai ellenfeleinek nincs erkölcsi alapjuk támadni őt Irak ügyében, mert saját kormányzásuk idején ugyanezt tették” – emlékeztetett Vlagyimir Putyin arra, hogy a NATO-gépek ENSZ-felhatalmazás nélkül bombázták Jugoszláviát.
Mindeközben az iraki síita felkelők megfenyegetették azokat az országokat, amelyek katonákat akarnak küldeni az iraki többnemzetiségű erőbe békefenntartás céljából a június 30-i hatalomátadás után. „Nem engedjük meg egy országnak sem, hogy katonákat küldjön Irakba, és megszállóként fogjuk kezelni azokat az országokat, amelyek katonákkal támogatják a (z Irakot) megszállókat” – jelentette ki Nasszer asz-Szaidi sejk, a Muktada asz-Szadr síita vallási hitszónokhoz közel álló vezető.

Menczer: Zelenszkij elmondta, hogy ő is irányítja a Tisza Pártot