Mocsai Lajos, a női válogatott szövetségi kapitánya megírta levelét, amelyben az olimpiai kiküldetésre pályázó játékosoknak leírta, hogy egyéni érdekeiket hagyják otthon, szerdától csak a csapatérdek létezik, s ezt figyelembe véve fogja kijelölni a tizenöt utazó játékost Athénra. Az 1996-ban olimpiai bronzérmes, négy éve ezüstérmes csapattól az elvárás a dobogós helyezés, amely a szövetségi kapitány szerint csak úgy érhető el, ha a válogatott kulcsjátékosai egészségesek lesznek. Egyelőre bizonytalan Farkas Ágnes olimpiai szereplése, mert egyesülete, a dán Aalborg azt közölte a magyar szövetséggel, hogy a nemzetközi szabály szerinti harminc napot elosztja az olimpiára és az Európa-bajnokságra, így csak három héttel a nyári játékok előtt engedi haza. A kapitány elmondta: nem véletlenül szorgalmazta, hogy az olimpia és a magyarországi Európa-bajnokság évében a válogatottak ne igazoljanak külföldre, ha pedig ezt teszik, akkor körültekintően szerződjenek. A dánok esetleg megakadályozhatják, hogy a világ egyik legjobb átlövője szerepelhessen az olimpián, mert július közepén ki kell jelölni a tizenöt fős csapatot, s látatlanul a szakvezető nem javasolhatja az együttesbe Farkas Ágnest. Sinka László főtitkár elmondta, hogy a Farkas-üggyel kapcsolatban még egy-két szavuk lesz, a dán együttestől azt fogják követelni, hogy már hat héttel az olimpia előtt a magyar játékos bekapcsolódhasson az olimpiai felkészülésbe, amelynek egyik csúcspontja lehet a világbajnok francia együttessel való mérkőzés augusztus 5-én a budapesti Papp László Sportcsarnokban.
A női válogatott szerdán, a férfi- pedig június 28-án kezdi el a közvetlen felkészülést a nyári játékokra. Skaliczki László szövetségi kapitány elmondta, hogy a norvég válogatott ellen elbukott világbajnoki selejtező nem a legjobb előjel. Az olimpia felkészülés azonban teljesen más lesz, hiszen a válogatott kilenc hétig gyakorolhat, s így lesz ideje a legjobb összeállítású csapatot kialakítani. A keret Tatán, majd a magaslati Roglán vesz részt edzőtáborozáson, ezután franciaországi torna következik, amelyen együttesünk az olimpiai csoportellenfelével, Egyiptommal is megmérkőzik. Tapasztalatot és esetleg önbizalmat is szerezhet a magyar gárda a felkészülést záró, a világbajnok horvát válogatott elleni két mérkőzésen, amelyet Csáktornyán és Nagyatádon rendeznek meg. A jelenlegi huszonhét fős keretet kedden tizenkilencre szűkítik, majd július közepén jelölik ki a tizenöt fős olimpiai gárdát, amelytől az elvárás az első hat közé kerülés.
Pótválogató Szegeden. Angyal Zoltán szövetségi kapitány elmondta, hogy amikor az olimpiai bizottság felkérte a sajtótájékoztatóra, még úgy tűnt, hogy a hét végi országos bajnokságon eldől az olimpiai válogatás, de a tizenkét versenyszám közül négyben még pótválogatót kell rendezni Szegeden: „A férfi kajak kettesek és a kenu egyesek szétlövése mellett a női párosok is ismét megmérkőzhetnek egymással. Az első válogatón győztes Paksy, Benedek kettős és a második válogatón első Kovács, Janics páros versengése után dől el, hogy milyen javaslatot terjesztek az elnökség elé. Ha a Paksy, Benedek páros győz, akkor egyértelmű, ők szerepelhetnek Athénban. Ha Kovács és Janics ismét legyőzi az Európa-bajnok párost, akkor azt fogom javasolni az elnökségnek, hogy a válogatási szabálytól eltérően engedélyezze, hogy Janics egyesben, s Kováccsal párosban is indulhasson az athéni olimpián. Mivel a Benkő, Beé kajak kettős két számban is érdekelt, ezért 1000 méteren csütörtökön méri össze tudását a Siebel, Bauer párossal, pénteken délelőtt pedig 500 méteren csatázik az olimpiai indulásért a Kammerer, Storcz duóval. A pénteki szétlövés részvevői. Férfiak. 500 m. K2: Kammerer, Storcz és Benkő, Beé. 1000 m. K2: Bauer, Siebel és Benkő, Beé. C1: Joób és Vajda. Nők. K2: Paksy, Benedek és Kovács, Janics.