Szlovákiában felmérhetetlen a politikai közhangulat – értékelte rezignáltan az európai parlamenti választások eredményét az egyik közvélemény-kutató központ szociológusa. A választásokat az igen rossz szociális helyzet és a népszerűtlen reformok sora ellenére a kormánykoalíció nyerte meg, a 14 mandátumból nyolcat szereztek az Európai Néppárt sorait erősítő szlovák és magyar konzervatívok. A győzelmet a kormányfő Szlovák Demokratikus és Keresztény Uniója szerezte meg 17,1 százalékos támogatottsággal, a Vladimír Meciar vezette Demokratikus Szlovákiáért Mozgalom előtt, amely 17,04 százalékos népszerűséget könyvelhetett el, a harmadik helyen a Robert Fico nevével fémjelzett Smer végzett 16,9 százalékkal, míg a Kereszténydemokrata Mozgalom a leadott szavazatok 16,2 százalékát szerezte meg. Mind a négy párt 3–3 képviselői helyet szerzett. Az ötödik befutó a Magyar Koalíció Pártja lett 13,25 százalékkal, ami két mandátum megszerzéséhez volt elég.
A Magyar Koalíció Pártját, illetve a felvidéki magyarságot Bauer Edit és Duka Zólyomi Árpád fogja képviselni. Utóbbi, az MKP általános elnökhelyettese megismételte a 2002-es választások bravúrját, amikor is a listán preferenciaszavazatokkal került úgy az elsők közé, hogy tagja lett a szlovák törvényhozásnak. A törvények most is lehetővé tették a polgároknak, hogy a jelöltek közül karikázással előnyben részesíthetnek egy jelöltet, s amennyiben a pártra leadott összes szavazat legalább 10 százalékát megszerzi a politikus, előbbre lép a listán. Duka ezúttal az MKP szavazóinak 13,4 százalékától kapott „egyéni megbízatást”, s ezzel megelőzte a lista második helyén szerepelt Berényi József külügyi államtitkárt.
A szakértők szerint egyébként Szlovákiában a mostani választásokon súlyos vereséget szenvedett a politika, mivel a szavazásra jogosultaknak mindössze 16,96 százaléka járult az urnákhoz.

Záporokkal és erős széllel érkezik a hidegfront