A szakszervezetek szakértői bázisának bővítése, működésük jobb finanszírozása válna lehetővé, ha számukra is felajánlható lenne az adók egy százaléka – mondta Kordás László. A szervezet alelnöke hozzátette, az egységes fellépés érdekében hamarosan az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) munkavállalói oldala elé viszik a kérdést. A konföderáció azt szeretné, ha felvetése egyik pontja lenne annak a tárgyalássorozatnak, amely a jövő évi adókról és bérekről szeptemberben kezdődik az OÉT-ben.
Kérdésünkre: szerencsés-e, hogy a meglehetősen nehéznek ígérkező bértárgyalások mellett kedvezményt, szívességet kérnek maguknak a kormánytól, Kordás kijelentette: a bértárgyalások, illetve igényük között semmiféle összefüggés nincs. Szerinte az idén nem vetődött fel azon korábbi javaslatuk, hogy a szakszervezetek vállalkozási tevékenysége után ne kelljen társasági és helyi adót fizetni. A szövetség állásfoglalásában viszont az olvasható, hogy – az adófelajánláson túl – „a szakszervezetek érdekvédelmi tevékenységre fordított bevételei után ne kelljen társasági és helyi adót fizetni, továbbá mentesüljenek a nem bevételi célú reprezentációs költségeiket terhelő reprezentációs adó alól.” – A kérdés nincs napirenden – közölték a Pénzügyminisztériumban.
Nagyvonalú adóelőny: vállalkozási tevékenységük után a szakszervezetek jelenleg sem adóznak, ha az abból származó bevételük nem éri el az összes bevétel tíz százaléka vagy tízmillió forint közül a kisebb értéket. A helyi adókról szóló törvény értelmében a szakszervezetek valamennyi helyi adó alól mentességet élveznek, ha az adóévet megelőző évben folytatott vállalkozási tevékenységük után társaságiadó-fizetési kötelezettség nem terhelte őket.

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban