Csillebérci vadászház:perek ősztől

Szeptemberben kerül sor a Budai Központi Kerületi Bíróságon (BKKB) arra a büntetőperre, mely a csillebérci úttörőtábor területén álló vadászház eladása miatt a Magyar Úttörők Szövetségének (MÚSZ) elnöke, Rácz Péter és ingatlanszakértője ellen indult – értesültünk. A tábor tulajdonjogáért indított polgári per másodfokú eljárása szeptember 17-én folytatódik.

Swendt Pál
2004. 07. 14. 19:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szeptemberben nyitja meg a BKKB bírája a Rácz Péter és vélelmezett bűntársa, Burger Béla ingatlanszakértő ellen indított büntetőper első tárgyalási napját – tudtuk meg. Emlékezetes: a MÚSZ elnöksége 1999 márciusában 15 millió forintért értékesítette a vadászházat a hozzá tartozó 2694 négyzetméteres telekkel. A nyomozás során kiderült: Burger annak tudatában, hogy az önkormányzat építési engedélyt adott ki a területre, alulértékelte az akkor 94 millió forintot érő ingatlant. Vevőnek az a Bau-bérc Kft. jelentkezett, melynek tulajdonosa Rácz unokatestvére, Rabb Attila volt. A cégben 2001-ben szerzett ötvenszázalékos tulajdonrészt egy kínai vállalkozó, akinek magyarországi kézbesítési megbízottja az MSZP frakcióigazgatójának, Varju Lászlónak a felesége lett.
A tábor tulajdonjogáért indított polgári peres eljárásban az elsőfokú bíróság már kimondta, hogy a MÚSZ jogosulatlanul használja az ingatlant. Ismert: február 25-én a Fővárosi Bíróság (FB) első fokon érvénytelennek nyilvánította a csillebérci gyermektábor elajándékozásáról szóló 1989-es szerződést, mely ellen még az Orbán-kormány idején, 2000 nyarán nyújtott be keresetet a magyar állam nevében a Kincstári Vagyoni Igazgatóság, illetve az Ifjúsági és Sportminisztérium. A felperesek és a később beavatkozó XII. kerületi önkormányzat arra kérte a bíróságot, hogy mondja ki: a MÚSZ közel tizenöt éve jogosulatlanul használja az úttörőtábort, annak tulajdonosa ugyanis az állam. Az FB egyetértett álláspontjukkal, mely szerint ugyanazon a napon, 1989. június 27-én két ajándékozási szerződéssel a Kommunista Ifjúsági Szövetség (KISZ) és a Magyar Demokratikus Ifjúsági Szövetség (Demisz) az úttörőszövetségnek juttatta az ingatlanokat. Ekkor a KISZ már nem létezett, ugyanis április 22-én, az utolsó, XII. kongresszusán jogutód nélkül megszűnt, és megalakult a Demisz Gyurcsány Ferenc jelenlegi sportminiszter vezetésével, aki most a felperes tárca vezetője. Az új szervezet jogosultság nélkül nem ajándékozhatott úttörőtábort, ahogyan a hónapokkal korábban már feloszlott KISZ sem. Az ügy fellebbviteli tárgyalását az alperesek fellebbezése nyomán a Fővárosi Ítélőtábla folytatja szeptember 17-én.



Belügyminiszter a táborban. Lamperth Mónika belügyminiszter múlt héten csillebérci osztályfőnöki óráján arra hívta fel hallgatóságát, hogy éljenek szavazati jogukkal és válasszák a szocialistákat. A szocialista miniszter a 14–16 éves, nyaraló fiataloknak tartott osztályfőnöki órán a demokráciáról beszélt és szóba hozta az ellenzék általa helytelennek, álságosnak nevezett viselkedését. A diákok figyelmét arra hívta fel: mivel MSZP-s rendezvényről van szó, így az nem lesz objektív és politikamentes. (K. L.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.