Ha az állam fontosnak tartja, hogy megóvja a Jukoszt a csődtől, akkor oldja fel a részvények zárolását, s ezután ő és partnerei a tulajdonukban lévő pakettet térítésmentesen átadják a Jukosznak, és így ennek révén rendezni lehet az adótartozást, áll Hodorkovszkij javaslatában. Az oligarcha egy kérdésre válaszolva minden módszert elképzelhetőnek tart a cég mentése érdekében. Közben a Jukosz előállt egy újabb ajánlattal, s nyolcmilliárd dollárt kínált a 2000–2003 közötti adóhátraléka fejében, ha hároméves részletfizetési lehetőséget kap, s biztosítékként állítólag felkínálta a Szibnyeftyben még birtokolt 35 százalékos pakettet. A kormány először elutasította az adósság átütemezését, tegnap azonban váratlanul kiszivárgott, hogy tanulmányozzák az előterjesztett javaslatot.
Az összevont per tegnapi meghallgatásán egyébként Platon Lebegyev védői az egy éve letartóztatott vádlott legyengült egészségi állapotára hivatkozva próbálták elhalasztani a tárgyalást, de a bíróság hajthatatlan volt, és a per folytatása mellett döntött. Elutasították azt a kérést is, hogy Lebegyevet kiengedjék a börtönből.
Kereskedői vélemények szerint júliusban gyakorlatilag nem lesznek még fennakadások a Jukosz olajexportjában, de az augusztusi kilátásokról nem lehet biztosat mondani.
Eközben a Moody’s után a másik nagy nemzetközi hitelminősítő, a Standard and Poor’s is megerősítette a bankrendszer megingása és a Jukosz-ügy miatt ismét rossz piaci hangulattól övezett Oroszország szuverén adósi besorolásait, a javuló külső likviditási és államadóssági helyzetre hivatkozva. A Standard and Poor’s szerint a kormány jó pénzügyi helyzetben van ahhoz, hogy kezelni tudja az olajcég körül kialakult helyzetet, és a bankrendszer új keletű megingását.

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban