A mintegy 167 ezer felsőoktatásba jelentkező – négy százalékkal többen, mint az előző évben – közül ma dől el, ki az a 62 ezer szerencsés, aki államilag finanszírozott képzésben megkezdheti a következő tanévet (54 ezren nappali, 8 ezren esti és levelező tagozaton). A költségtérítéses oktatásban körülbelül ugyanennyi kiadó hely van. Figyelemre méltó, hogy a felvételizők hatvanöt százalékát – a közvetlenül az érettségi után jelentkezők helyett – a már korábban végzett tanulók teszik ki. A korábbi diplomájuk mellé pedig – immár térítéses képzés keretében – 23 ezren szeretnének újabbat szerezni.
A felsőfokú tanulmányok iránti általános növekedés elsősorban a nappali alapképzésben és a felsőfokú szakképzésben tapasztalható. A legnépszerűbb és az átlagot meghaladó mértékű emelkedés a gazdasági területen és az egyes bölcsészettudományi szakokon (például kommunikáció) figyelhető meg. A közgazdasági jellegű felsőoktatásban mindent egybevetve közel 23 ezren kívánnak továbbtanulni, több mint kétharmaduk főiskolai szinten. A közkedvelt karok sorában a második helyet a bölcsészettudományi képzés szerezte meg, ahol összesen mintegy 17 ezer pályázó szeretne diplomához jutni. Hagyományosan népszerű szakterület még a jogász- és az orvosképzés is.
A ponthatárok meghatározása a sorozatos egyeztetések után ma éjszakára várható. Az eredmények késő este kerülnek fel az OFI honlapjára (www.felvi.hu).

Dráma Taktabájon, megtalálták az eltűnt fiú holttestét