Évek óta általános tapasztalat, hogy rossz minőségben adják be a pályázatokat a civil szervezetek, de eddig ez azért nem volt nagy gond, mert volt hiánypótlásra lehetőség – nyilatkozott az ügyben Jagasits Béla. Az Esélyegyenlőségi Kormányhivatal igazgatóhelyettese közölte, ezentúl ingyen tanítják a pályázatírást. A több mint nyolcezer pályázó hatvan százaléka azonban formai okok miatt nem élhet a támogatással. A hoppon maradtak szerint azonban az egész idei évre tervezett programjaikhoz meglehetősen későn, csak az év közepén írták ki a pályázatokat, amiket június 15-ig kellett benyújtani. A költségvetésből elosztható hétmilliárd forint egyébként még a sok formai elutasítás ellenére sem lesz elegendő, így számos jól pályázó szervezet ugyancsak kénytelen lesz lemondani tervezett programját.
Többen furcsállták: a pályázók között például a harminc gyógyszergyártót tömörítő Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete egészségvédő civil szervezetként vagy a Pénzügyi Vállalkozások Országos Egyesülete gyermekvédelmi feladatok ellátójaként regisztráltatta magát. A civil kapcsolatok igazgatósága közlése szerint a szervezeteket önbevallás alapján vették nyilvántartásba, és nem vizsgálták, valóban azt a tevékenységet végzik-e, amely kategóriába jelentkeztek. A civil szervezetek három napig emelhettek volna kifogást, ilyen típusú felvetés, észrevétel viszont nem érkezett – mondták az igazgatóságon.
Az NCA-ról szóló törvény alapján a központi költségvetés évről évre akkora összeggel támogatja a civil szervezetek működését, amekkorát az állampolgárok adójuk egy százalékaként felajánlanak a szektor részére.
A forrásokat a maguk közül választott szakmai kollégiumokon keresztül osztják el a civil szervezetek.

Késes támadás Budapesten – a Batthyány téren támadt a párra, itt a videó