Péterfalvi kitart
Az adatvédelmi biztos fenntartja azon álláspontját, hogy Keller László közpénzügyi államtitkár a politikusok vadászatával kapcsolatosan jogszerűtlenül kezelt adatokat – Péterfalvi Attila tegnap erősítette meg korábbi állásfoglalásait az MTI-nek. A bíróság hétfőn rendelte el Péterfalvi Attila tanúkénti meghallgatását a közpénzügyi államtitkár által a Népszabadság ellen indított két sajtóperben, és a Magyar Nemzettel szembeni eljárásban is úgy döntött: az ombudsman meghallgatása érdekében napolja el a tárgyalásokat. Keller László a tárgyaláson azt mondta: az adatvédelmi biztos által kiadott állásfoglalások nem tartalmaznak semmit, ami arra utalna, hogy törvényt sértett volna. (MTI)
Kósa első fokon pert nyert
Három pontban elmarasztalta a Népszavát hamis állítások közlése miatt tegnap a Fővárosi Bíróság a debreceni jégcsarnok építésével kapcsolatos cikke miatt. A Kósa Lajos debreceni polgármester által indított sajtóper tárgya a Népszava június 7-i írása, amelyben a bíróság ítélete szerint hamis színben tüntették fel a beruházás kivitelezőjének hitelfelvételi tranzakcióját. Ugyancsak elmarasztalta a bíróság a szocialistákhoz közel álló napilapot amiatt, hogy féligazságokat közöltek az építőipari cégnek a város által adott garanciájáról. (D. M.)
Kilakoltatott cigányszervezet
Kilakoltatták a Magyarországi Cigányok Demokratikus Szövetségét (MCDSZ) X. kerületi, Zágrábi utcai székházukból tegnap. Náday Gyula elnök lapunkkal közölte, bár nemrég félmillió forinttal törlesztették bérhátralékukat, még 650 ezerrel tartoztak a fővárosnak. Az MCDSZ tagsága 36 ezer fő, tagszervezeteinek száma 225. A cigányszervezet válságát az elnök szerint a 2002–2003 közötti puccsállapot okozta, amikor is az őt tisztségétől törvénytelenül megfosztó csoport egymilliós helyiségbér-tartozást halmozott fel. (J. I.)
Ismét városőrséget szorgalmaznak
Ismét városőrség felállítását szorgalmazza Danielisz Béla, a Fővárosi Közgyűlés városrendészeti bizottságának MSZP-s elnöke. Szerinte ez azért is indokolt, mert idén az első fél évben 15 százalékkal nőtt Budapesten a vagyon elleni bűncselekmények száma. Emlékeztetett, hogy a kormányfő sem vetette el azt a felvetését, miszerint a közterület-felügyelet bázisán, hatáskörének bővítésével valósuljon meg a városőrség. Danielisz kifejtette: a legjobb önkormányzati–rendőri együttműködés sem pótolhat egy saját hatóságot. Példaként említette, hogy más országokban is működik hasonló szervezet. (MTI)

Újabb csapás érte a rács mögött ülő Kiss László óbudai polgármestert