Borisz Tadics, Szerbia újonnan megválasztott elnöke vasárnap délben a belgrádi szkupstina képviselői előtt, a szerb kormány tagjainak jelenlétében letette a hivatali esküt, s ezzel hivatalosan is a köztársaság elnöke lett. Az ünnepélyes eskütételt a Szerbia Televízió első csatornája egyenes adásban közvetítette, tehát az egész ország láthatta azt is, hogy a radikális parlamenti képviselők egyformán öltözve, fehér pólóban jelentek meg – csak úgy fehérlett tőlük a terem –, s ennek az alkalomhoz nem illő ruhadarabnak az elején Seselj hágai vádlott arcképe volt látható. Az eskütételt követően a szerb elnökség épületében megtartották a hivatalos beiktatási ünnepséget, az első ilyen jellegű rendezvényt a szerbiai többpártrendszer bevezetése óta. Borisz Tadics gyalog tette meg az utat az egyik épületből a másikba, útközben a polgárok lelkesen köszöntötték.
A beiktatási ünnepség a Bozse pravde című, Szerbia himnuszaként tisztelt dallal kezdődött, amit egy rövid ceremónia követett: az új elnök és a régi megbízott államfő, Predrag Markovics – aki egyben a parlament elnöke – ünnepélyesen aláírta a tisztség átadásáról szóló okmányt; Tadics ezt követően tisztelgett a szerb nemzeti lobogó előtt, majd a mintegy háromszáz meghívott hazai és külföldi vendég előtt elmondta ünnepi beszédét.
Borisz Tadics Szerbia külpolitikai prioritásai között elsőként az EU-hoz való csatlakozást jelölte meg, ám másodikként a jószomszédi kapcsolatokat. Kiegyensúlyozott kapcsolatot kíván Washingtonnal, Moszkvával és Brüsszellel. Beszédének első felében szólt a szerbiai nemzeti kisebbségekről, amelyeknek segíteni kell, hogy megőrizzék kultúrájukat, önazonosságukat. Külön szólt a hágai törvényszékkel való együttműködésről, nem hagyva kétséget afelől, hogy ez Belgrád kötelezettsége, amelynek eleget kíván tenni. Koszovóval kapcsolatban nem utalt a végső státusára, csak a BT-határozatra hivatkozott. Beszédéből nem hagyta ki Srebrenicát sem – vasárnap volt éppen a vérengzés évfordulója –, de bocsánatkérés sem hangzott el, elismeréssel szólt azonban a boszniai Szerb Köztársaság vezetőségéről, amely beismerte a bűncselekményt. Tadics azonban ezt a vérengzést is a történelem során elkövetett balkáni vérengzések sorába helyezte, megemlítve a szerbek ellen elkövetett bűncselekményeket is, leszögezve, hogy itt mindenki mindenkinek bocsánatkéréssel tartozik. Belpolitikai téren a stabilitást és a polgárok jólétét emelte ki a prioritások közül.
A beiktatási ünnepségen megjelentek Szerbia mindhárom hatalmi ágának vezetői, az államközösség és a másik tagköztársaság, Montenegró vezető tisztségviselői, a történelmi egyházak vezetői. Mintegy negyven országból érkezett küldöttség a beiktatási ünnepségre, többségükből a diplomácia vezetője.

Rokonok és barátnők szólaltak meg a vajtai tragédia után – barátnők szenvedtek balesetet