A francia nemzetközi teniszbajnokság tavalyi női döntőjének résztvevői közül Anasztaszja Miszkina még az 1. fordulóban, orosz honfitársa, Jelena Gyementyjeva pedig múlt vasárnap búcsúzott. Tegnap aztán 2004 férfi finalistái – a címvédő Gaston Gaudio és a szintén argentin Guillermo Coria – is kénytelen-kelletlen elhagyták Párizs salakját. Egy harmadik argentin, Guillermo Canas ellenben könnyedén vette a nem létező akadályt, ugyanis német ellenfele, Nicolas Kiefer hátsérülés miatt nem állt ki ellene. Gaudio viszont bő négy órán át tusakodott az 1-es pályán David Ferrerrel, vezetést szerzett, majd 1-2 után egyenlített, sőt, a döntő szettben brékelőnye volt, mégis kikapott. Spanyol riválisa, aki eddig még soha nem jutott túl a 2. körön egyetlen Grand Slamen sem, a hazaiak reménységét, Sebastien Grosjeant eső miatt félbeszakadt meccsen legyőző honfitársával, Rafael Nadallal találkozik a nyolc között.
A tavalyi döntős, tavalyelőtti elődöntős másik argentin, Coria az idén igazán belelendült orosz Nyikolaj Davigyenko ellen 5:0 után 6:2-vel abszolválta az első szettet, ekkor még kevesen hitték, hogy ezzel el is lőtte a puskaporát. Még a harmadik játszma alakult szorosan (de a rövidítés már nem), Davigyenko a negyedik szettben már nem ütközött komoly ellenállásba. S a nap végére is jutott egy nagy szenzáció: a spanyol Robredo ötjátszmás meccsen kiverte a harmadik helyen kiemelt orosz Szafint.
A nőknél az orosz Marija Sarapova esélyeshez méltóan játszadozott el a spanyol Llagostera Vivesszel, s a negyeddöntőben Justine Henin-Hardenne-nel vív majd rangadót. A sérülése és betegsége után sikeresen visszatérő, két évvel ezelőtti Roland Garros-győztes belga klasszis a tavalyi US Open-nyertes orosz Szvetlana Kuznyecován jutott túl nagy nehezen, három és negyed óra alatt.
Tovább tart Ana Ivanovics szárnyalása, a mindössze 17 éves szerb hölgy tapasztaltabb olasz riválisát verte három szettben. A Francesca Schiavone előtt Amélie Mauresmót legyőző, 1,83 méter magas belgrádi tinédzser 2003 végén még csak 705. volt a világranglistán, az idei szezont már 97.-ként kezdte. Januárban (a döntőben Czink Melindát legyőzve) a selejtezőből indulva lett első a canberrai tornán, majd két meccset nyert az Australian Openen. S mára a világranglistán a 31. helyig kapaszkodott fel.
A juniorok között nyolcadik helyen kiemelt Szávay Ágnes bejutott a harmadik fordulóba, miután két sima játszmában legyőzte a grúz Anna Tatisvilit.
Férfi egyes, nyolcaddöntő: Davigyenko (orosz, 12.)–Coria (argentin, 8.) 2:6, 6:3, 7:6 (7-1), 6:2, Ferrer (spanyol, 20.)–Gaudio (argentin, 5.) 2:6, 6:4, 7:6 (7-5), 5:7, 6:4, Canas (argentin, 9.)–Kiefer (német) – mérkőzés nélkül, Kiefer hátsérülés miatt nem állt ki, Nadal (spanyol, 4.)–Grosjean (franica, 23.) 6:4, 3:6, 6:0, 6:3, Robredo (spanyol, 15.)–Szafin (orosz, 3.) 7:5, 1:6, 6:1, 4:6, 8:6. Női egyes, nyolcaddöntő: Sarapova (orosz, 2.)–Llagostera Vives (spanyol) 6:2, 6:3, Henin-Hardenne (belga, 10.)–Kuznyecova (orosz, 6.) 7:6 (8-6), 4:6, 7:5, Ivanovics (szerb-montenegrói, 29.)–Schiavone (olasz, 22.) 6:4, 6:7 (3-7), 6:3. Junior női egyes, 2. forduló (a 16 közé jutásért): Szávay Ágnes (8.)–Tatisvili (grúz) 6:3, 6:2.
Nagy-Britannia csatlakozik az Oroszország elleni szankciókhoz
