Titkon kicsempészték a börtönből hétfőn Kanada leggyűlöltebb bűnözőjét, Karla Homolkát, miután a 35 éves asszony letöltötte kiszabott büntetését, tizenkét évet a Montrealhoz közeli Ste-Anne-des-Plaines börtönben. Az intézet főbejárata előtti utcát szinte lezárták a televíziós stábok, olyan sokan voltak, mégis dolgukvégezetlenül tértek vissza a szerkesztőségekbe, Homolkát nem pillanthatták meg – írta a BBC. A három tizenéves kislány, köztük saját húga megerőszakolásával és meggyilkolásával vádolt asszony később a francia nyelvű RDI csatornának nyilatkozva azt mondta, nem tud megbocsátani magának tetteiért. A szemlátomást nyúzott arcú, megfáradt nő azt mondta, a bűnesetek részleteiről nem nyilatkozhat, mert ez része a vádalkunak, amit a bírósággal kötött annak idején. Éppen ezzel váltotta ki a hétköznapi emberek ellenszenvét – olvasható a Canadian Press beszámolójában. Tizenkét évet kapni ilyen brutális gyilkosságokért méltánytalan a közvélemény szerint. Karla Homolka ezt azzal tudta elérni, hogy – az azóta életfogytig tartó büntetését töltő – férje ellen vallott. A hajdan állatorvosi asszisztensként dolgozó asszony az RDI-nek nyilatkozva hangsúlyozta: nem akarja, hogy veszélyesnek gondolják az emberek, olyan valakinek, aki bármit is elkövethet gyermekeik ellen. Amikor megkérdezték, mit szeretne szabadulása után a legjobban, azt válaszolta, hogy egy jeges kávét.
Homolka és férje, Paul Bernardo a kilencvenes évek elején elrabolták, majd megerőszakolták és kivégezték Kristen Frenchet és Leslie Mahaffyt. Hasonló sors jutott 1990 karácsonyán az asszony húgának, a 15 éves Tammynak is. Karla Homolka azzal védekezett a bíróság előtt, ő egy szerencsétlen asszony volt, aki azzal tudta megvédeni magát és családját Bernardótól, hogy részt vett a bűncselekményekben. Később a férj ügyvédei olyan bizonyítékot tártak a bíróság elé, amely egyértelművé tette, hogy az asszony részt vett a gyilkosságokban. Ekkor azonban a vádalkut már megkötötték, nem lehetett megváltoztatni.
Tim Danson, a French és Mahaffy család jogi képviselője az Associated Pressnek nyilatkozva elmondta: ügyfelei a közvéleményhez hasonlóan elképedtek a szabadulás hírét hallva.
„Egy afrikai gyereknek keményebb az élete” – a testvére durván beszólt Zverevnek
