Levélben jelezték az Apró– Gyurcsány-érdekkör vagyonosodását vizsgáló bizottság tegnapra meghívott cégvezetők, hogy nem áll módjukban megjelenni a testület előtt, a felmerülő kérdésekre azonban írásban szívesen válaszolnak. Tegnapra a külföldi elfoglaltságai miatt leterhelt Jagiellowicz Györgynét, az Altus Rt. vezérigazgatóját és Nacsáné Márki Rózsát, az Aldo Kft. ügyvezetőjét kérdezték volna, mindkét társaság Gyurcsány Ferenc miniszterelnök érdekeltségi körébe tartozik.
A testület szocialista tagjai az ülésen jelezték, hogy a házbizottsághoz fordulnak, mert – ahogy Vadai Ágnes fogalmazott – Szijjártó Péter elnök „felelőtlen magatartásával emberi életeket” veszélyeztet. Az MSZP-s képviselő a bizottság múlt heti mosonmagyaróvári, kihelyezett ülése kapcsán jutott erre a következtetésre. A fideszes képviselő visszautasítva mindezt, megjegyezte, hogy senki sem veszélyeztet emberéleteket. Szijjártó megkérdőjelezte, hogy a kormányfő százszázalékos tulajdonában álló, Altus jogszerűen hozhatott-e alapítói döntéseket, hiszen egy cégbírósági végzés kimondta: a hatályos törvények értelmében vezérigazgató nem gyakorolhatja a tulajdonosi jogokat egy egyszemélyes társaságban. Jagiellowiczné pedig ezt tette Gyurcsány sportminiszteri kinevezésétől 2004 második feléig. Az ellenzéki képviselő ez alapján felvetette, hogy a miniszterelnök jogszerűen juthatott-e hozzá az Altus nyereségéből 130 millió forint osztalékhoz.
Az ülésen arról bontakozott ki vita, hogy milyen kérdéseket, milyen formában tegyenek fel az Altus Rt. vezérigazgatójának és az Aldo Kft. ügyvezetőjének. Herényi Károly (MDF) többször is hangot adott véleményének, miszerint nem támogatja, hogy a bizottság írásban tegye fel kérdéseit. Azt a javaslatát, hogy a miniszterelnököt tájékoztassák arról, hogy a két hölgy nem jelent meg a testület előtt, és újra kérjék Gyurcsány Ferenc meghallgatását a két cég ügyében, a bizottság többsége nem támogatta.
Xabi Alonsónak nincs csapata, de nem csak emiatt aggódnak a Realnál
