A skót kormányfő, John Swinney azt kérte a szervezőktől, hogy ne engedjék őket színpadra lépni, mondván: a Kneecap kommentjei „minden határt túlléptek”, ezért a fellépésük „elfogadhatatlan”.
A zenekar egyik tagja, Liam Óg Ó hAnnaidh (színpadi nevén Mo Chara) a glasgow-i O2 Academy koncertjük 10. percében reagált erre a színpadon: megkérdezte a közönséget, „hogy is hívják a miniszterelnökötöket?”, majd káromkodva kijelentette, hogy ugyan megakadályozták őket abban, hogy a TRNSMT-n fellépjenek, de Glasgow-ban így sem tudták megállítani őket.
A Kneecap szerint a fesztiválról való lemondásuk azt a hamis látszatot keltette, mintha a koncertjeik gyűlöletkeltő események lennének, holott állításuk szerint azok a befogadásról és szeretetről szólnak.
A vita azt követően éleződött ki, hogy korábban nyilvánosságra került egy felvétel, amelyen Ó hAnnaidh állítólag egy Hezbollah-zászlót tart a kezében. Emiatt terrorizmussal vádolták meg, de később feltételes szabadlábra helyezték.
A skót rendőrség előzetesen figyelmeztetett, hogy a fellépésük esetén nagyobb rendőri jelenlétre lehet szükség. A zenekar tagjai – Mo Chara mellett JJ Ó Dochartaigh (DJ Próvaí) és Naoise Ó Cairealláin (Móglaí Bap) – ugyanakkor hangsúlyozták: nem a TRNSMT szervezőit hibáztatják a lemondás miatt.
A glasgow-i O2-koncertjükre minden jegy mindössze 80 másodperc alatt elkelt. A nézőtéren sokan viseltek Celtic-mezt vagy lengettek ír zászlót, és Izrael-ellenes tüntetők is összegyűltek a helyszín előtt, hogy támogassák őket.
A zenekar közösségi oldalán köszönte meg az aktivisták kiállását, és jelezte: nagyon várják a fellépést Glasgow-ban, ahol a jegyek pillanatok alatt elfogytak.
A koncerten több poént is elsütöttek a Rangers FC kárára, ugyanakkor hangsúlyozták, hogy „több közös van bennünk egy szegény Rangers-szurkolóval, mint egy gazdag Celtic-szurkolóval”, és a munkásosztály egységére szólítottak fel.
Ó hAnnaidh a koncerten bírálta Izrael politikáját is, de a BBC szerint a kritikája a kormányt célozta, nem az izraeli népet. A legnagyobb ovációt az váltotta ki, amikor azt mondta: az Egyesült Királyság kormánya „semmit sem tett Írországért és semmit sem tett Glasgow-ért”.