Legalább négy letartóztatott terrorista esetében igen alapos a gyanú, hiszen rejtett kamerák felvételein azonosítani lehetett őket. Egyedül az ötödikről nincs felvétel. Ő meg sem kísérelte, hogy működésbe hozza a hátizsákjában elrejtett pokolgépet, hanem egyszerűen egy parkban hagyta, és elmenekült.
Az öt közül egyet, Hamdi Isaacot Rómában tartóztatták le, a brit és több külföldi nyomozó szerv együttműködésével. Ez egyrészt megnyugtató, mert arra mutat, hogy ez az együttműködés sikeres, másrészt viszont lelassítja a terroristák bíróság elé állítását. Hamdi igyekszik ellenállni a kiadatási döntésnek, és mind a brit, mind az olasz igazságszolgáltatás kénytelen belenyugodni, hogy a terrorista esetleg csak hónapok múlva kerül vissza Angliába, ahová Etiópiából települt át mint menedékkérő.
A brit biztonsági szervek mindazonáltal hangsúlyozzák, hogy a terrorveszély korántsem ért véget az első négy öngyilkos merénylő halálával és további öt letartóztatásával. A nyomozók értesülése szerint újabb bombamerényleteket tervez egy harmadik terrorista-„sejt”, amelynek létszáma vagy nem ismeretes, vagy biztonsági okokból nem akarják közzétenni. Tudják azonban, hogy ezeknek a merénylőknek a birtokában elegendő robbanóanyag van egy újabb, a július 7-ihez hasonló tömegmészárlás végrehajtásához.
Az iszlámista terror egyik fészke London északkeleti, Finsbury park negyedének mecsete. A július 7-i öngyilkos merénylők mind kapcsolatban voltak ott szerepelt fejbujtókkal, és a mecset egyik gyilkosságokra lázító hitszónokának segítőtársa volt Harun Rasid Asvat, aki telefonkapcsolatban volt velük. A brit és külföldi biztonsági szervek igyekeznek a nyomára akadni, mert a londoni terrorhadjárat lehetséges főkolomposát gyanítják benne.
Hajsza a tettesek kézre kerítéséért
Július 15. Kairó közelében elfogták a londoni merénylet egyik főgyanúsítottját: a 33 éves Magdy Elnashar állítólag a pokolgépek készítésében segédkezett.
Július 27. Hat terroristagyanús személyt tartóztattak le Nagy-Britanniában: Birminghamben négy személyt, további két gyanúsítottat pedig az észak-angliai Newcastle-ból a londoni King’s Cross állomásra tartó vonaton vettek őrizetbe a július 21-i londoni merényletkísérletekkel összefüggésben.
Július 20. Zambiában letartóztatták az al-Kaida brit vezetőjének titulált Haroon Rashid Asvat brit állampolgárt, aki a feltételezések szerint kapcsolatban állt a július 7-i londoni merényletek elkövetőivel.
Július 22. Londonban őrizetbe vett a rendőrség egy férfit Stockwell metróállomás közelében.
Július 28. Újabb kilenc személyt fogott el a rendőrség antiterrorista egysége London déli részén, Tootingben. Őrizetbe vettek három asszonyt a Stockwell metróállomásnál is, akiket azzal gyanúsítanak, hogy bújtatták a július 21-i merényletkísérletek elkövetőit.
Július 29. Rajtaütések sorozatát hajtotta végre a brit rendőrség Londonban, aminek következtében őrizetbe vették Muktar Said Ibrahimot, Ramsi Mohammedet és Jasszin Hasszan Omart, akiket a július 21-i sikertelen londoni merényletekkel gyanúsítanak. A negyedik gyanúsítottat az olasz hatóságok fogták el Rómában: a 27 éves – korábban Oszman Huszein néven azonosított – Hamdi Isaac beismerte, közreműködött a július 21-i robbantáskísérletekben.
Július 30. A brit rendőrség letartóztatott két férfit a dél-angliai Leicesterben a terrorellenes törvény alapján. Az őrizetbe vételek feltehetően nincsenek összefüggésben a londoni közlekedési rendszer ellen az elmúlt hetekben elkövetett terrorista akciókkal.
Július 31. Őrizetbe vették Olaszországban a július 21-i londoni merényletkísérletek egyik gyanúsítottjának, a Rómában minap elfogott Hamdi Isaacnak egy másik fivérét, Fati Isaackot.