Szalay-Berzeviczy Attila, a Budapesti Értéktőzsde Rt. (BÉT) elnöke szerint a börze az előző hét évben folyamatosan „kormányzati ellenszélben evezett”, nem kapott támogatást sem az előző, sem a mostani kabinettől, és emiatt komoly versenyhátrányba került.
A BÉT elnöke a Vajdasági Szabadegyetemen tartott előadásában beszélt erről tegnap. A Kishegyes (Mali Idjos) melletti Kátai-tanyán zajló oktatási fórumon 60-80 vajdasági fiatal hallgatta a tőzsdeelnök előadását. Szalay-Berzeviczy áttekintést adott a 15 éves fennállását ünneplő tőzsde történelméről, a BÉT és a magyar tőkepiac szerkezetéről, működési szabályairól, az eltelt másfél évtized fejlődési irányzatairól és a jövőbeli tervekről.
Rámutatott arra, hogy Magyarországon a politika és a tőzsde gyakran áll egymással szemben, az előző hét évben a tőzsde folyamatosan „kormányzati ellenszélben vagy – legjobb esetben – szélcsendben evezett”. A BÉT nem kapott semmilyen támogatást a kormányoktól. Emiatt leszakadt a varsói tőzsdétől, komoly versenyhátrányba került, jóllehet a magyar vállalati szektor teljesítőképessége indokolttá tette volna, hogy egy mostaninál sokkal sikeresebb börze nagyobb adóbevételhez juttassa a mindenkori kormányt.
A BÉT elnöke szerint fontos, hogy a kormány határozottan támogassa a tőzsdét, mert a börze nagyon hatékony gazdaságpolitikai eszköz „bármilyen színű kormány kezében”. Szalay-Berzeviczy közölte: piacélénkítő csomagot tett Gyurcsány Ferenc miniszterelnök asztalára, amely lehetővé teszi, hogy a középvállalatok végre meginduljanak a tőzsde irányába, és a BÉT fel tudja venni a versenyt a varsói tőzsdével.
Lengyel–német határ: újraindult a határellenőrzés mindkét oldalon
