Olimpiai döntés után londoni örömünnep

Bár Párizst tartották az első számú esélyesnek, mégis London rendezheti meg a 2012. évi olimpiát. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság szingapúri kongresszusán tegnap szavaztak a tagok a hét év múlva esedékes nyári ötkarikás játékok helyszínéről.

Hírösszefoglaló
2005. 07. 06. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az utolsó körben még versenyben lévő London 54, míg Párizs 50 voksot kapott, tehát az angol főváros igen szoros küzdelemben győzött. Tegnap reggel még öt város, Londonon és Párizson kívül Madrid, Moszkva és New York bízott abban, hogy 2012-ben vendégül láthatja a világ sportolóit. A szavazás során először Moszkva, majd New York, harmadjára Madrid esett el a lehetőségtől.
Londonban természetesen óriási az öröm. A sikeren felbuzdulva II. Erzsébet királynő legmelegebb üdvözletét küldte a pályázat vezetőjének, a versenyzőként egykoron olimpiai bajnok atlétának, Sebastian Coe-nak, Tony Blair kormányfő pedig egyenesen ujjongott boldogságában. Érzéseit a következőképpen öntötte szavakba: „Egy politikus csak ritkán emelheti magasba öklét és rázhatja meg diadalittasan, s az sem szokásos, hogy megölelje a hozzá legközelebb álló embert. A mostani azonban különleges pillanat volt, amely London és az ország számára örökké felejthetetlen marad.”
A vesztesek eltérően fogadták a szavazás végeredményét. Mindenekelőtt a franciákat sújtotta le a hír, hogy harmadik próbálkozásuk is megbukott, különösen, mert tisztában vannak azzal: a 2016-os olimpiát biztosan nem Európában rendezik. 2020 viszont olyan messze van, hogy a rendezési esélyekről ma még fölösleges gondolkodni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.