Berlusconié lesz a Corriere della Sera?

Hetek óta tartó közéleti szappanopera színesíti az olaszok nyári vakációját. A tökéletes dramaturgia minden kelléke szerepel a történetben: hatalom, hírességek, nők és természetesen sok-sok pénz. Igaz, az alapötlet már kissé elkopott, ugyanis újra Silvio Berlusconi üzleti ügyei vannak terítéken.

2005. 08. 16. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Úgy két hete kezdődött a hamisítatlanul olasz sztori első epizódja, amikor az olasz jegybank elnökéről, Antonio Fazióról kiderült, hogy „barátian” támogatta a padovai Antonveneta bank felvásárlásánál az olasz BPI bank ajánlatát a konkurens ABN-Amro bankkal szemben. A korrupciós történeteken jól megedződött olaszok fel sem kapták volna a fejüket az eseten, de ezúttal a feddhetetlen hírnevű Fazióról volt szó, akiről most azt is tudni vélik, hogy egy másik banki ügyletben, a patinás Banca Nazionale del Lavoro részvényeinek eladásakor szintén „részrehajló” volt.
A botrány napról napra újabb részletekkel gazdagodott: egyre több befolyásos ember, sőt parlamenti képviselő keveredett az egyre szövevényesebb ügybe. Majd feltűnt a színen egy bizonyos Stefano Ricucci, foglalkozására nézve ingatlanspekuláns, rengeteg önbizalommal, kincset érő összeköttetésekkel, temérdek pénzzel és persze oldalán egy gyönyörű feleséggel.
A legfelsőbb üzleti és politikai körökkel bizalmas kapcsolatban álló titokzatos milliárdosról kiderült, hogy Olaszország legtekintélyesebb és legbefolyásosabb napilapjára, a Corriere della Serára vetett szemet. A lapot birtokló hatalmas RCS holding azonban túl nagy falat volt a vállalkozónak, így a cég egyötödének megvásárlása után befektetőket keresett, hogy az áhított 51 százalékos pakettet megszerezhesse.
És láss csodát, előkerült a kalapból egy bankár, Ubaldo Livolsi, aki történetesen éppen Silvio Berlusconi Fininvest nevű cégbirodalmának egyik vezetője, a kormányfő régi jó barátja, és mellesleg Berlusconi feleségének, Veronicának a pénzügyi tanácsadója. Ricucci telefonjának lehallgatásakor a miniszterelnökkel kapcsolatban álló üzletemberek sorával zajlott beszélgetéseket rögzítettek, és utalás történt Berlusconi „segítségére” is az RCS-tranzakció kapcsán. A sorozatos véletlen egybeesések azonban korántsem itt értek véget: feltűnt a színen egy spanyol úr, Alejandro Agag, aki nem más, mint José María Aznar volt miniszterelnök veje. A potenciális RCS-befektető ugyancsak jó barátja Ricuccinak, és nem véletlenül lenne érdekelt a részvények felvásárlásában, a holdinghoz tartozik ugyanis a spanyol El Mundo napilap is.
A kérdőre vont Berlusconi hiába esküdözik, hogy nincs köze a Corriere della Sera-részvényekhez, már nem nagyon hisznek neki – a lovagnak a választásokra készülő országban főként üzleti ügyekben már egyre kevesebben hisznek. A szellem kiszabadult a palackból, az ellenzék parlamenti vizsgálatot követel, az olaszok pedig vakációznak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.