Tíz éve dolgozik a Kerékpárral Közlekedők Európai Szövetsége az Európát behálózó, a ma EuroVelo Project néven ismert kerékpárosút-hálózati terv fejlesztésén. A tizenkét útból kettő átvezet Magyarországon. A tizenegyes jelű, hatezer kilométeres kelet-európai vonal a norvégiai Nord Captól, Európa legészakibb pontjától a görögországi Athénig fut, hazai szakasza pedig mintegy négyszáz kilométeren végighalad a Tisza árterületén. A tiszai vonal lényegében már a biciklizők rendelkezésére áll: a Bodrog és a Tisza mentén vezető kis forgalmú utakon és megfelelő burkolatú gátakon biztonságosan lehet kerékpározni. Szükséges azonban még megépíteni a nagyobb városokon átvezető útszakaszokat, így külön beruházás készül Sárospatakon, Szolnokon és Szegeden.
A kerékpáros-szervezetek, élükön a Tuti Egyesülettel és a Kerékpárral Közlekedők Országos Szövetségével, a közép-tiszai térség önkormányzatainak közös kezdeményezésére a környezetvédelmi, közlekedési, illetve területfejlesztési programok részévé tette a kerékpáros útvonalak kiépítését, kijelölését, továbbá a nagyobb folyók gátjainak felhasználását. A falusi vendéglátóhelyek bevonásával és a térség ökoturisztikai lehetőségeinek kiaknázásával pedig az elmaradott régióban is növekedhet a foglalkoztatottság. Nemcsak egy páratlan élményt nyújtó kerékpártúrára invitál tehát a Tisza, de olcsó szállások és hagyományőrzés, népi bemutatók és kézművesek is csalogatják nyaranta a biciklizők és a vízpartot kedvelők sokaságát. Az eligazító táblák a legközelebbi településeket és azok távolságát is feltüntetik.
Biciklivel az országban. Pécsváradon tartják augusztus 17-től 21-ig a XXXV. Országos és nemzetközi túrakerékpáros-találkozót, amelyen szakmai előadások, különböző távon meghirdetett túrák várják az érdeklődőket. Túrát szervez a Magyar Kerékpárosklub 19-én a Hármashatár-hegyre, 19-től 21-ig pedig a Városi Biciklizés Barátai háromnapos kiruccanást hirdetett Zalában, ausztriai kitérővel. Részletes információk és ajánlatok a www. kerosz.hu honlapon találhatók.