Újabb állami épületek eladók

Minisztériumi és más kormányzati épületek eladása, az útkezelési források csökkentése, valamint számos központi fejlesztés, így például a Vásárhelyi-terv beruházásainak késleltetése jelentheti az adóváltozások egy részének ellentételezését – tudtuk meg. A PM továbbra sem kívánja részletezni a jövő évi megszorításokat, a KVI azonban elismerte: újabb ingatlanokat értékesítenek.

Szabó Eszter
2005. 08. 15. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gőzerővel dolgozik a Pénzügyminisztérium azokon a megszorító jellegű kormányzati lépéseken, amelyek a jövő évi adócsökkentések ellentételezését jelenthetik – értesült lapunk pénzügyminisztériumi forrásokból. Úgy tudjuk, a takarékossági intézkedések között kiemelt helyen szerepel a minisztériumi és más kormányzati épületek értékesítése, számos központi fejlesztés, így például a Vásárhelyi-terv beruházásainak késleltetése, valamint a közúthálózat fenntartására és fejlesztésére fordítható összegek csökkentése. Értesüléseink szerint a tervezési munkát igencsak megnehezíti, hogy a legjelentősebb állami beruházásokat már az idén „PPP-sítették”, azaz a lehetséges takarékossági intézkedések köre leszűkült.
Zelles Sándor, a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) vezérigazgatója az értékesítendő kormányzati épületekkel kapcsolatban elismerte: további kormányzati ingatlanokat kívánnak eladni. Zelles ugyanakkor nem részletezte, mely épületekről van szó. Mint mondta, jelenleg is készítik a jövő évi értékesítési tervüket, amely meghatározza, hogy a KVI-hez tartozó ingatlanok közül mit adnak el 2006-ban. Nem kívánt részletekbe bocsátkozni Pichler Ferenc, a Pénzügyminisztérium szóvivője sem, aki az adóváltozások ellentételezésére vonatkozóan annyit közölt: jelenleg is folyik a jövő évi költségvetés tervezése, ezért a tárca nem tud tájékoztatást adni a szigorító intézkedéseket illetően.
Ismeretes, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium V. kerületi Vigadó és Dorottya utca, valamint a Szende Pál utcai épületegyüttesének eladása augusztus elején vált ismertté, a tranzakció négymilliárd forintos bevételt eredményez még az idén az államkasszának. Ahogyan arról korábban beszámoltunk, a KVI-hez tartozó egyes ingatlanok eladására vonatkozóan több száz millió forintos tanácsadási szerződést kötött a vagyoni igazgatóság: az ingatlanok értékbecslését, az „értékesítést megalapozó előkészítési feladatokat, tanácsadói és marketingszolgáltatásokat”, valamint az értékesítéshez kapcsolódó lebonyolítási feladatokat az a konzorcium végezheti el, amelynek egyik tagja a Leisztinger Tamás érdekeltségébe tartozó Forrás Rt. A megbízási díj becsült értéke nettó 800 millió forint, s a Közbeszerzési Értesítő szerint az értékesítési lebonyolításért eredménytelen eladás esetében is fizet a KVI.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.