Eladják a Club Aligát

Dénes Zoltán
2005. 09. 20. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

n Szabó Eszter–Dénes Zoltán
A Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) kiírta a pályázatot a Balaton-part legnagyobb, még állami kézben lévő ingatlanegyüttesének eladására. A felhívás értelmében a jelentkezők november 2-ig adhatják le ajánlataikat az ötvenhektáros területen elhelyezkedő több szállóépületből, tucatnyi villából, konferenciaközpontból és uszodából álló ingatlanra. A pályázatok elbírálásánál a KVI azt az érdeklődőt részesíti előnyben, aki a teljes ingatlankomplexumra és a vagyonkezelői jogra együttesen tesz ajánlatot. A Club Aliga felgyorsított értékesítésére utal a kiírásnak az a pontja, amely meghatározza: amennyiben csak egy érvényes vételi ajánlat érkezik be, akkor nyilvános ártárgyalás helyett a KVI az ajánlat módosítására kérheti fel az ajánlattevőt. Az ingatlan vételárának legkésőbb jövő év elejéig be kell érkeznie a KVI-hez, egy összegben történő fizetés esetén ugyanis a vevőnek nyolc napon belül, míg részletfizetés esetén az adásvételi szerződés aláírásától számított 90 napon belül kell átutalnia a kialkudott összeget.
Az elmúlt időszakban felgyorsította a rábízott állami ingatlanok értékesítését a KVI, amely a Közbeszerzési Döntőbizottságot (KDb) is tájékoztatta arról, hogy a korábbiakhoz képest még több ingatlant szándékoznak értékesíteni az idén. Az eladások kibővítését Zelles Sándor, a KVI vezérigazgatója a KDb-hez írt levelében a kormány határozatával indokolta, megjegyezve, hogy az értékesítések hátterében a költségvetésben előírt bevételi tervek teljesítése áll, valamint az, hogy „a magas prioritású politikai, gazdasági céloknak” eleget tegyenek. A KVI-hez tartozó ingatlanok értékbecslésében és az eladások lebonyolításában a Leisztinger Tamás által fémjelzett Forrás Rt. is részt vesz.

Érnek a privatizációs botrányok. Szabálytalanságok kísérték a legnagyobb lengyel biztosítótársaság, a PZU privatizálásának körülményeit az ügyletet vizsgáló parlamenti bizottság szerint, amely a privatizációs megállapodás felbontására szólított fel, valamint a korábbi miniszterelnök személyi felelősségre vonását követelte – számolt be a Warsaw Business Journal cikke nyomán a Világgazdaság. Eközben a román miniszter, miután találkozott az észak-erdélyi autópálya építésével megbízott Bechtel társaság vezetőivel, már nem tervezi az elődje által aláírt szerződés felmondását. E bejelentésével egy időben ugyanakkor a Petrom olajtársaság magánkézbe adásának felülvizsgálatára tett utalásaival keltett ismét feltűnést. A Petrom többségi részét tavaly az osztrák OMV vásárolta fel. Traian Basescu kétségeit hangoztatta a privatizáció „korrektségét” illetően, s kijelentette: szakértői és tanácsadói a napokban átvizsgálják a privatizációs szerződést. Mint mondta, a felülvizsgálatot követően az ügylet feltételeit a nyilvánosság is megismerheti.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.