Nyolcvanezer

2005. 09. 27. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem molesztálni akarom Havas Henrik műfajteremtő koszorús újságírót, de engem tényleg érdekel, visszafizeti-e a Szegedi Tudományegyetem (itt tanít az ősz gondolkodó) a rászedett hallgatóktól jogtalanul elvett talicskányi pénzt. Az illetékes ombudsman ugyanis azt ajánlotta, ne nyúlják le a diákokat, van nekik kiadásuk elég. Az eddigi gyakorlat szerint az ifjaktól – isten tudja, milyen címen – félévente nyolcvanezer forintot kért Havas tanár úr cége, a boldogtalanok meg fizettek, mint a katonatiszt. Teltek-múltak az évek, szaporodtak a szemináriumok, igaz, ez a magyar újságírás színvonalán nem látszott különösebben.
Az egyetem rektora egyelőre nem nyilatkozik, előbb tájékozódni akar az ügyről. Bárgyúbb takaródzót találni sem lehetne. „Tájékozódni.”
A történet arról szól, hogy a riporteri pályára kacsingató ifjakat a nagy karrier reményében kizsebelik. Ne szépítsük. Elvégzed a Havas-iskolát – félévente nyolcvanezer –, aztán reményeid szerint máris ott csücsörítesz a híradó stúdiójában, felülről affektálsz, homorítasz és te vagy a Riporter. Ilyen egyszerű. Harminc év távlatából mondom: bonyolultabb. Normális szerkesztőségben előzőleg megnézik a kéziratot, mit írt a delikvens. Hogy nyolcvanezres Havasnál végzett-e az ifjú, magánügy. Boldogult Baróti Géza bácsi (ő találta ki ötvenhétben a Szabó családot a rádióban, amúgy a Magyar Nemzet főmunkatársa volt, tisztelgek előtte) mondta, add ide a kéziratot, elolvasom, aztán majd beszélünk…
Várom, mit nyilatkozik majd a szegedi egyetem fura ura, és marad-e még a nyolcvanezer.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.