Egy nap alatt megduplázódott az evakuáltak száma Romániában, ahol a súlyos áradások következtében tegnapra immár 1462 embert kellett kitelepíteni otthonából. Az egy hete tartó és 16 megyét sújtó természeti katasztrófa miatt jelenleg továbbra is kritikus a helyzet hat megyében, ahol a hatóságok különböző fokozatú készültségi szintet tartanak érvényben. A Bukarestben immár naponta többször ülésező országos katasztrófavédelmi bizottság legfrissebb adatai szerint a vasárnapi 333-ról immár 338-ra növekedett az árvíz sújtotta települések száma, 143 lakóház összedőlt, 1524 pedig súlyosan megrongálódott az árvizek nyomán. Szerencse a bajban, hogy a halottak száma (egy hét alatt hat) nem nőtt, viszont továbbra is keresnek három eltűntet: kettőt Constanta, egyet pedig Prahova megyében.
Gheorghe Flutur mezőgazdasági miniszter közlése szerint a csapás több mint 200 millió eurós kárt okozott az agráriumnak. Calin Popescu-Tariceanu kormányfő tegnapi helyszíni terepszemléjekor kijelentette, továbbra is a Bukaresttől keletre fekvő Ialomita megyében tartogatja a legnagyobb veszélyt a természet, hiszen a megduzzadt Ialomita folyó számos települést, többek között a megyeszékhelyet, Sloboziát fenyegeti. Hogy megakadályozzák a folyó kiöntését, a katonaság és a csendőrség segítségével 30 ezer homokzsákkal egyméteres magasságban megerősítették a partokat, s számos kétéltű katonai járművet csoportosítottak a térségbe. A kormányfő leszögezte: továbbra sem indokolt a szükségállapot bevezetése az árvíz sújtotta területeken, mivel – szerinte – a hatóságok urai a helyzetnek. Az elárasztott Tuzlán nagy teljesítményű szivatytyúkkal próbálják eltávolítani a vizet a városból. A román kormány döntése értelmében egyébként a körülbelül hetven földönfutóvá vált tuzlai családnak hamarosan ötszáz négyzetméteres telkeket utalnak ki, ahová az érintettek új házat építhetnek.
A pénzügyi tárca közölte: az idei árhullámsorozat miatt jelentősen romlanak Románia makrogazdasági mutatói: hat százalékról 5,7 százalékra szállítják majd le az ország idei várható gazdasági növekedését, és 1,7 milliárd euróval csökkentik a tervezett GDP-t. A román európai parlamenti megfigyelők intenzív lobbizásba fognak annak érdekében, hogy az árvíz sújtotta ország mihamarabb részesüljön az Európai Unió szolidaritási alapjából – jelentették be Bukarestben.
Ausztriai buszbaleset: magához tért a kómából a két túlélő