Vita a családtámogatásról

Munkatársainktól
2005. 09. 20. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Igazságosabb, méltányosabb családtámogatási rendszert teremtenek meg a kormány által javasolt törvénymódosítások – véli Göncz Kinga szociális miniszter, aki tegnapi parlamenti expozéjában beszélt a kormányzati elképzelésekről. A politikus hangsúlyozta, hogy „a most kialakítandó rendszert tovább lehet fejleszteni, ha további forrásokra nyílik lehetőség”. A területre 2005-ben közel 322 milliárd forintot fordítottak, ez a következő évben 30 milliárd forinttal egészül ki. Göncz szerint a családi pótlék összege átlagosan 184 százalékra emelkedik, s beleépül a rendszeres gyermekvédelmi támogatás és az adókedvezmény is, amely csak a három- és többgyermekes családok esetében marad meg.
Harrach Péter (Fidesz) kifogásolta, hogy az új rendszer megszüntet négy ellátási formát: a családi pótlékot, a rendszeres gyermekvédelmi támogatást és ezeknek 13. havi változatát. A politikus szerint ez rontja a gyermekvállalási kedvet. – A törvénymódosítás igazságtalan is, a szegényektől elvesz és a gazdagoknak ad, ami ellentétes a kormányzati propagandával – mondta. Harrach kitért arra, hogy aki rosszabbul járna az új rendszerrel, az a törvény 2006. január 1-jei hatálybalépését követő három hónapig a régit is választhatja. – Talán nem sanda politikai szándék, ha itt felfedezni vélek némi szavazatvásárló szempontot – érdeklődött a képviselő. Béki Gabriella (SZDSZ) reformértékűnek nevezte az előterjesztést. Az MDF-es Sisák Imre szerint viszont nem kellőképpen átgondolt a törvényjavaslat, ezért frakciója nem támogatja azt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.