Ami a turult illeti

György Attila
2005. 10. 27. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Most már aztán elég! Az még rendben van, hogy néhányszor – jól figyeljünk: nem egyszer, hanem néhányszor – cserbenhagyott minket, magyarokat a magyar kormány. Rendben van – a dolgok mai rendje szerint. Az is rendben – a dolgok kétségbeejtő mai rendje szerint –, hogy szűk egy évvel ezelőtt Magyarország lakosságának döntő része megtagadta a magyarságot.
Most azonban olyasmi történik, ami már az elviselhetőség határán néhány lépéssel túl van. A XII. kerületi turulemlékmű lebontása, illetve annak szándéka önmagában véve nemzetgyalázó cselekedet. Ezt akarja Ungár Klára, Demszky Gábor. Az SZDSZ. A megnevezhetetlenek, akik számára a turulmadár a magyar szélsőjobb, a magyar nyilasok szimbóluma.
Hát jól figyeljetek!
Nagyapám testvére e turulmadár szimbolikus jegyében jelentkezett önkéntesnek a haza védelmére a II. világháborúban. És lelőtték, géppisztollyal egy fenyőfára szegezték a gyimesi Szellő-tetőn azon elvtársaitok, akiknek vörös csillaga jegyében mindennapi sörötöket isszátok. ’89-ben, a román forradalomkor gyergyói kollégám megviselt turulmadaras jelvényt tűzött zubbonyára. És harcolt, lássatok csudát: a román demokráciáért.
Figyeljetek, ti, onnan, a három dögkeselyű árnyékából: én és még pár millió ember itt, a Kárpát-medencében mindenek ellenére – ha kell, ellenetekre – magyarok vagyunk. Nekünk a turul szimbólum. Nemzeti jelkép. Totemállat, ha úgy tetszik. Általa és ővele boldogulunk, mert jelképek, ideák nélkül nem érdemes, és nem lehet emberi életet élni. A szimbólum maga a létezés esszenciája – akkor is, ha ti nem érthetitek ezt.
Tényleg. Gondoljatok arra: a Makkabeusok szerették ezt a madarat. Szerették a sólymot. Tudtátok ezt? Dehogy tudtátok. Ehhez olvasni kellene. Szeretni a történelmet. Mindenki történelmét. Ehelyett elhazudjátok a múltat. Megmérgezitek a jelent, és elvennétek a jövőt – ha hagynánk. A nemzetből lakosságot züllesztettetek, a hazából országot.
Nemzeti kultúrámat, jelképeimet azonban nem adom. Ez a jelkép ugyanis, a turul, amelynek védő szárnyait szeretem magam fölött tudni: a magyar lélek maga. Az a lélek, amelyet sosem tudtatok megölni. Sem ’18-ban, sem ’45-ben, sem ’56-ban. Most akarjátok hát? Nevetségesek vagytok! A sólyom: sólyom. A csirke: csirke. A különbség a lélekben lakozik.
A turul: Emese anyánk szerelmes álma. Attila és az Árpádok dísze. IV. Béla és Mátyás király címere. A magyarság hadi jelvénye. Igen. Mi közötök hozzá? De miért is beszélek hozzátok, ti nemzetrontók? Kun Béla óta folyamatosan elkövetjük ezt a hibát: beszélünk hozzátok. Mintha társaink lennétek. Pedig csak furcsa betegség vagytok a nemzet testén. Mi lenne veletek, ha mi nem lennénk?
Ti többiek viszont, barátaim, kik nemcsak lakosság vagytok, hanem nemzet is, ne hagyjátok lebontatni legősibb jelképünket. Hiszen ott fészkel, ahol a történelmünk gyökerezik. Meg kell óvnunk a jelképet, mely zászlainkra hímezve maga is megóvott bennünket a pozsonyi csatától Nándorfehérvárig.
Álljatok hát ellen! Minden lehetséges eszközzel. Ha másként nem megy: vegyétek körül! Alkossatok élőláncot! Védjétek meg testetekkel, ha kell: őseitek is ezt tették! Ha nem vagytok elegen: hívjatok! Megyek, és nem leszek egyedül. Higgyétek el, sokan vannak Erdélyben, Felvidéken, az elcsatoltak között is, akik hajlandók lesznek odaállni a turulmadár alá, elé: mert ez kötelesség. Ez a történet ugyanis már nem rólunk, „határon kívüliekről” és „anyaországiakról” szól. Ez a történet rólunk, magyarokról szól: hogy meg tudjuk-e védeni jelképeinket. Ha nem – hát megérdemeljük sorsunkat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.