Basler Zeitung
A svájci lap az MTI-re támaszkodva közli, hogy Magyarországon megkezdődtek a bírósági eljárások a mérgezett paprika ügyében.
Economist.com
A globális brit hetilap a feltörekvő piac országairól készült szokásos heti kimutatásában Magyarországról a következő adatokat sorolja fel. (Összehasonlításul zárójelben a csehországi adatok.) A GDP növekedése tavalyhoz képest 4,1 százalék (5,1), az ipari termelés növekedése 8,4 százalék (11,2), a fogyasztói árak növekedése az egy évvel ezelőttihez képest 3,6 százalék (1,7); a külkereskedelmi egyenleg egyéves alakulása –3,4 százalék (1,3); államháztartási hiány –9,2 százalék (–4,1); valutatartalékok 18 milliárd dollár (30,2 milliárd dollár).
FT.com
A francia elnök és az Európai Unió között kirobbant vitáról tudósít a globális brit lap: a jobboldali Chirac elnök azzal vádolta José Manuel Barrosót, az Európai Bizottság elnökét, hogy tétlenül szemléli,
amikor az amerikai Hewlett-Packard számítógépes cég 1240 munkahelyet akar megszüntetni Franciaországban. Mind Barroso, mind pedig Günter Verheugen bizottsági alelnök visszautasította Chirac vádjait. Barroso Chiracot populizmussal
vádolta.
Independent
A független baloldali brit lap napok óta folytatásokban közli sztárriportere, Robert Fisk új könyvét. Fisk volt az egyetlen nyugati tudósító, aki Oszama bin Ladennel is készített interjút. A most közölt részlet szerint az amerikai média valamiképpen nem mutatott érdeklődést Bush azon emberei iránt, akik az elnököt rávették iraki háborúja megindítására, és akik „korábban aktív Izrael-barát lobbisták voltak, vagy még ma is azok”. Fisk azt írja, Bush ezen emberei éveken át szőtték terveiket a legerősebb arab nemzet elpusztítására, még jóval Bush megválasztása előtt. Irak elpusztításának egyik célja az volt, hogy Izrael megőrizhesse atomfegyver-monopóliumát, ugyanis a neokonzervatívok azt feltételezték, hogy Szaddám Huszeinnek vannak atomfegyverei.
Le Monde Diplomatique
Az izraeli arabok állandó traumája címen a világ legbefolyásosabb francia havilapja két teljes oldalra kiterjedő cikkében az is olvasható, hogy Izraelben a beduinok nagy része 45 el nem ismert faluban él. Ezeket még a térképeken sem tüntetik fel, és semmiféle szolgáltatásban nem részesülnek, lakói nem építkezhetnek. Az izraeli hadsereg még a legprimitívebb építményeiket is lerombolja, mert az állam nem ismeri el földtulajdonhoz való jogukat. Olykor pedig mérgező anyagot szórnak rájuk repülőgépről.

Csak a legokosabbak érnek el 7 pontot ebben a vegyes műveltségi kvízben