Iránytalan, mondhatni hektikus képet festett tegnap a magyar tőkepiac. A gyorsjelentési szezon első napjaiban – mint az várható volt – a befektetők kivárásra rendezkedtek be. A BUX napközben megjárta a 300 pontos mínuszt is, de végül győzedelmeskedtek a vételi megbízásokkal rendelkező kereskedők. A nagy veszteséget sikerült letornázni annyira, hogy délután már pluszban is tartózkodott az index, de végül minimális, 0,14 százalékos csökkenéssel zárt. A 15 milliárd forintos forgalom is jelezte: a befektetők még nem határoztak, hogy valóban tovább emelik a BUX árfolyamát és vele együtt a részvények értékét, vagy az eladói oldalra állnak és a 20 ezer pont alatti szintet célozzák meg.
A vezető részvények megosztottsága jól mutatta, hogy a spekulánsok nem minden esetben optimisták, van is rá okuk, mivel a gyorsjelentésekre nem lehet ráhúzni, hogy biztosan kedvezőek lesznek. Elemzők szerint a Magyar Telekomnak jó esélyei vannak a kedvező jelentésre, de a Molnál már más a helyzet. Az olajipari cég árfolyamát nem segíti és tegnap sem segítette a gázüzletág eladásának elhúzódása. Az Európai Unió bizottsága tegnap közölte a vállalati egybeolvadásokkal, illetve közös vállalkozásokkal kapcsolatos vizsgálatainak helyzetét, azok határidejét és abból kiderült, hogy december 20-ig tolódik az E.ON Ruhrgas International AG német gázipari vállalatnak a Mol Rt. gázipari érdekeltségei megszerzésével kapcsolatos bizottsági vizsgálat. A jelentések szerint a részletes, második vizsgálati szakaszban van az állásfoglalás kérdése az EU-nál – írta az MTI–Eco. A bejelentés hatására a Mol kurzusa 550 forinttal gyengült. Lefelé mozgott még és 0,75 százalékkal gyengült az OTP árfolyama is, az OTP esetében lényeges lehet a 8000 forintos szint, ennél az értéknél jelentkeznek az eladók. A gyorsjelentés hatására sokak szerint a banki részvények áttörhetik a nyolcezres határt is. Drágulást mutatott viszont a pénteken eredményeit már közzétett Richter, a Magyar Telekom, az Egis és az osztalékspekuláció miatt dráguló Zwack is. A Richter 1400 forinttal, a távközlési papírok 10 forinttal, az Egis részvényei 620 forinttal erősödtek. A legjobban teljesítő papír a Zwack lett 6,48 százalékos megugrásával. Az európai vezető tőkepiacokon erősödés volt jellemző, a tokiói Nikkei viszont gyengüléssel zárt.
Eltűnő részvények. A Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége (TEBÉSZ) közölte: immár három hónapja nem érkezik meg számlájára azon Zalakerámia Rt. részvény ellenértéke, amelyet a kibocsátó 2005. augusztus 8-i értéknappal érvénytelenített. A TEBÉSZ információi szerint ráadásul ez nem egyedi eset, hiszen még senki sem kapta meg pénzét azon volt részvényesek közül, akik az összesen 270 434 darab érvénytelenített részvényt korábban birtokolták. A TEBÉSZ birtokában lévő dokumentumok ugyanis egyértelműen bizonyítják, hogy a Zalakerámia Rt. érvénytelenített részvényei helyett kibocsátott új részvények már augusztus 8-án a Lasselsberger Ceramics Kft. tulajdonában kerültek. Tehát vagy úgy kapott meg több mint egymilliárd forint értékű részvényt, hogy azokért nem kellett fizetnie, vagy ez a pénz azóta a Zalakerámia Rt. számláján pihen és ott kamatozik.

„Kamu!” – Kálmán Olga kommentálta Ukrajna EU-s csatlakozását – videó