Szó sincs a bőség zavaráról

Amikor a nagy elődök, Laurencz László vagy Mocsai Lajos keretet hirdettek egy-egy világverseny előtt, a döntést gyakran vita és értetlenkedés kísérte: miért X. utazik, miért nem Y.? Miért megy hét középjátékos és csak egy balszélső? És így tovább. Németh András, női kézilabda-válogatottunk jelenlegi szövetségi kapitánya egyszerre könnyebb és nehezebb helyzetben van, hiszen jóval kisebb a merítési – és így a hibázási – lehetősége is. Ezért amikor tegnap ismertette a december 5-én Szentpéterváron kezdődő vb-n részt vevő 16 játékos névsorát, azt a Magyar Kézilabda-szövetség elnöksége mérlegelés nélkül, egyhangúlag elfogadta.

Munkatársunktól
2005. 11. 30. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Németh András enyhén szólva nem küszködött a bőség zavarával, de nem csak ez az oka, hogy a keretszűkítés szakmai és emberi szempontból is leglogikusabb módját választotta. Senkit nem hitegetett, nem hirdetett előre eldöntött álversenyeket, hanem a lehető leggyorsabban mindenki számára egyértelművé tette, kikre számít, és azt is, hogy meggyőződésén csak sérülés vagy egyéb alapos ok miatt változtat. Ezért nem eshetett bele abba a hibába sem, hogy miközben a csekély felkészülési időre panaszkodik, a tesztmérkőzéseken azokkal is kísérletezget, akikről pontosan tudja, hogy a vb-n úgysem lesznek ott. Az elmúlt hét második felében Balatonfüreden rendezett Pannon GSM-kupának még 18 játékossal vágott neki, és ahogyan azt várni lehetett, Herr Orsolya kapus és Bódi Bernadett kihagyásával tegnap véglegesítette a 16-os vb-névsort, amelyhez magyarázatként annyit fűzött hozzá:
– A beállós és a jobbszélső posztján kellett meghoznom bizonyos döntéseket. Előbbi pozícióban Borbás Rita mögé kerestem a második embert, de első jelöltem, a hódmezővásárhelyi Gaál nem igazán vált be, utána pedig Borkowskával próbálkoztam, de ő hasonló felépítésű, mint Borbás, és ugyanabban a stílusban is játszik, ezért taktikailag nem lett volna megfelelő váltótárs. Ezért döntöttem végül Őri Cecília mellett. Jobbszélen a szülés után visszatért Balogh Bea adott volt, de gyorsan kiderült, hogy a sérülés után lábadozó Lovászra nem számíthatok, a szlovákiai Kovacsicz Mónika honosítása viszont megoldotta a kérdést.
Kovacsicz mellett a váci Hornyák Ágnes és a két beállós, Borbás és Őri élete első világversenyére készül, Kenyeres Fanni tinédzserként 1997-ben már ott volt Németországban, Balogh Bea pedig a keret legrutinosabb tagjaként ugyan 1994 óta válogatott, de épp az 1995-ös és a 2003-as vb-t hagyta ki, így mindkét ezüstéremről lemaradt.
Álomnak is szép lenne, ha Bécsújhelyért és Zágrábért éppen Szentpéterváron kárpótolná magát, és csípne el egy második helyezést. Magának is, nekünk is.



A vb-keret. Kapusok: Pálinger Katalin (FC Köbenhavn), Sugár Tímea (Cornexi); mezőnyjátékosok: Kovacsicz Mónika (Győri ETO), Balogh Beatrix (Cornexi), Mehlmann Ibolya (Dunaferr), Hornyák Ágnes (Vác), Ferling Bernadett (Dunaferr), Görbicz Anita (Győr), Siti Eszter (FC Köbenhavn), Borbás Rita (Dunaferr), Őri Cecília (Vác), Kindl Gabriella (Dunaferr), Tóth Tímea (Ferencváros), Szűcs Gabriella (DVSC), Vérten Orsolya (Győr), Kenyeres Fanni (Cornexi).

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.