Közvetítés Irakban a nyugati túszokért

A Brit Mozlim Szövetség képviseletében Irakba utazott Anas Altikriti, hogy a helyi szunnita mozlim csoportokkal együttműködve tárgyalásokat kezdjen az elrabolt négy békeaktivista kiszabadításának ügyében. A szintén túszul ejtett Susanne Osthoff német régésznő szabadon bocsátását követelte tegnap Angela Merkel német kancellár vezető hazai és külföldi politikusokkal egyetemben.

Munkatársunktól
2005. 12. 05. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Norman Kember, Tom Fox, James Loney és Harmeet Singh Sooden keresztény békeaktivistákat múlt szombaton ejtette foglyul az Igazság Kardjainak Brigádja Irakban. A milicista csoport túszaik kivégzésével fenyegetőznek, ha december 8-ig nem engedik szabadon az iraki és amerikai börtönökben őrzött valamennyi foglyot. A brit, amerikai és kanadai állampolgárságú túszokkal való bánásmódot számos iszlám csoport ellenzi, szabadon engedésük mellett kampányolnak.
A legnagyobb iraki szunnita párt, az Iraki Iszlám Párt szerint az emberrablás foltot ejt az iszlám képén. „A túszejtés negatívan fog hatni azokra, akik a megszállás ellen küzdenek” – hangzott el egy, a párt által kiadott közleményben. A Brit Mozlim Szövetség képviseletében Irakba utazott Anas Altikriti, hogy helyi szunnita mozlim csoportokkal együttműködve tárgyalásokat kezdjen az elraboltak mielőbbi kiszabadításának ügyében.
Eközben felhívásban követelték vezető német és külföldi politikusok, közéleti személyiségek tegnap az Irakban közel másfél hete elrabolt német régésznő, Susanne Osthoff és sofőrje szabadon bocsátását. A Bild am Sonntagban megjelent felhívást mások mellett Angela Merkel német kancellár, Javier Solana, az Európai Unió kül- és biztonságpolitika főmegbízottja, Nadeem Elyas, a Németországban élő muzulmánok központi tanácsának vezetője és pártvezetők írták alá.
Az ellenállók más akciókban is aktívak, amit az is alátámaszt, hogy szunnita felkelők összeesküvését fedték fel az iraki hatóságok. A lefülelt ellenállók – a magát 1920 Forradalmi Brigádoknak nevező csoport – rakétatámadást akartak elkövetni az ellen az épület ellen, ahol ma folytatódik a megbuktatott iraki elnök, Szaddám Huszein bírósági tárgyalása.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.