Új főtitkárt választ Aján Tamás lemondatása miatt a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) közgyűlése, de áttételesen más, mindenekelőtt Schmitt Pál elnököt érintő személyi kérdések is szóba kerülhetnek.
A MOB elnöksége még októberben vonta meg egyhangúlag a bizalmat Aján Tamástól, aki akkor még nem, két hét múlva azonban felajánlotta lemondását. A több funkciót betöltő sportvezető az utólagos értelmezések szerint elsősorban nem a súlyemelőbotrányban feltételezett szerepe miatt bukott meg, az csak felerősítette a vele szemben meglévő korábbi bírálatokat, amelyek közül a legfontosabb az volt: nem szán kellő időt a MOB ügyeinek intézésére. Ez alapján arra lehetett számítani, a MOB főállású főtitkárt választ, meglepetésre az elnökség – 9:7 arányban – mégis azt az ajánlást terjesztette a közgyűlés elé, hogy az utód társadalmi munkában töltse be tisztségét. Az ajánlást még furcsábbá teszi az a kitétel, hogy a főtitkár más sportági szakszövetségben ne tölthessen be fontos beosztást, ami inkább egy főállású MOB-vezetőtől lehetne elvárható. Ne legyenek kétségeink, ez a döntés a MOB-elnökségen belüli hatalmi játszmák következménye, a testület csak Aján eltávolításában volt egységes.
A határozatokat többen kifogásolták, s az egyik MOB-tag, Farkas Zoltán kajak-kenu mesteredző, Tiszaújváros SZDSZ-es polgármestere még tovább is ment: azt is javasolta, hogy a MOB elnöke, alelnökei ne viselhessenek magas politikai tisztséget. Mindez egyszerűbben is megfogalmazható: leplezett támadás Schmitt Pál ellen. A kezdeményezés elvszerűségét azonban alaposan kikezdi az a körülmény, hogy Mesterházy Attilát, az esélyegyenlőségi minisztérium politikai államtitkárát, az MSZP alelnökét a közelmúltban többek között Farkas szavazatával választották meg egy másik fontos sport civil szervezet, a Sportegyesületek Országos Szövetsége elnökévé.
A közgyűlésnek technikailag minden kérdésben van joga dönteni. Szembehelyezkedhet az elnökség határozataival, leválthatja annak tagjait. Gyakorlatilag a következőképpen: bármelyik tag javaslatot terjeszt elő az adott téma napirendre vételére, amit a megjelent tagok kétharmada támogat. A tartalmi szavazáskor pedig legalább 83 (az összes MOB-tag ötven százaléka plusz egy) voks szükséges. Schmitt Pálnak nincs miért aggódnia.
Az elnökségnek a főtitkárra vonatkozó ajánlása azonban veszélybe kerülhet. Ezért a grémium még a közgyűlés előtt összeül, hogy – megelőzendő a presztízsveszteséget – lehetőleg közös álláspontot alakítson ki. Ezen „előjáték” után választ a közgyűlés főtitkárt. Hat jelölt van: Császári Attila, Faragó Judit, Kamuti Jenő, Molnár Zoltán, Sinka László és Szabó Bence. Amennyiben marad az eredeti elképzelés (társadalmi munka), akkor alighanem Császári Attila a legesélyesebb.

Újabb csapás érte a rács mögött ülő Kiss László óbudai polgármestert