Jogsértést leplezett le Batiz

További súlyos törvénysértésekre hívta föl lapunk figyelmét Batiz András kormányszóvivő, amikor azt közölte: Kiss Elemér közigazgatási államtitkár és Szilvásy György helyettes államtitkár a Miniszterelnöki Hivatal részéről nem hagyta jóvá azokat a szerződéseket, amelyeket a kancellária tulajdonában lévő Közlönykiadó Kft. kötött egy Gyurcsány Ferenc által képviselt, nem létező egyesülettel.

Munkatársainktól
2006. 02. 22. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormányszóvivő szerint teljesen jogszerű volt az a szerződés, amelyet a nem létező Országgyűlési Képviselők Klubja Egyesület képviseletében Gyurcsány Ferenc kötött a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) tulajdonában lévő Közlönykiadó Kft.-vel 1995. április 4-én. Batiz András lapunknak azt mondta, korrupció gyanúja föl sem vetődött, így semmi ok arra, hogy a kancellária vizsgálatot indítson az ügyben. Ugyanakkor a kormányszóvivő arra is felhívta a figyelmet, hogy a szerződéseket a MeH akkori közigazgatási államtitkára, Kiss Elemér, illetve Szilvásy György helyettes államtitkár „nem hagyta jóvá, nem engedélyezte”, holott az akkor hatályos jogszabályok és a Közlönykiadó Kft. alapító okirata szerint Kiss Elemér és Szilvásy György hozzájárulása és engedélye nélkül azokat törvényszerűen megkötni nem lehetett. Vagyis a kormányszóvivő ezzel a kijelentésével újabb törvénysértésekre világított rá.
Batiz András szerint az ominózus szerződések előnyösek voltak az állam számára, és arra a kérdésünkre, hogy ma is megkötne-e a kancellária hasonló jellegű megállapodásokat, ha ilyen helyzet előállna, igennel válaszolt. Ez a kijelentés a súlyos jogsértések megismétlését vetíti előre.
Mint azt tegnap megírtuk, a Gyurcsány Ferenc miniszterelnök által képviselt Országgyűlési Képviselők Klubja Egyesületet a Fővárosi Bíróság csupán 1995. május 15-én vette nyilvántartásba, vagyis 1995. április 4-én, a Közlönykiadó Kft.-vel kötött szerződéskor nem létezett. A több sebből vérző megállapodásban a nem létező egyesület nevében Gyurcsány arra kényszerítette az állami céget, hogy vegye bérbe az ő érdekeltségébe tartozó, Altus Rt. tulajdonába került Szalay utca 4. szám alatti ingatlant, és azt közpénzen alakítsa át, hogy alkalmas legyen a képviselői klub működtetésére tíz éven keresztül.
Nyakó István, az MSZP szóvivője az újabb fantomügy kapcsán úgy nyilatkozott lapunknak: számtalan kísérlet történt már arra, hogy a Szalay utcával kapcsolatban besározzák a miniszterelnököt, de ezek eddig rendre sikertelenek voltak.
Deutsch-Für Tamás (Fidesz) azt mondta, egy sajátos láncolat jött létre az Országgyűlési Képviselők Klubja megalakítása kapcsán Gyurcsány Ferenc vezetésével, hiszen a magyar állam eladott egy ingatlant a jelenlegi miniszterelnök cégének, amit az állam utóbb visszabérelt. Gyurcsány Ferenc lényegében saját magával kötött szerződést akkor, amikor még nem létezett az egyesület – tette hozzá Deutsch-Für Tamás, aki várja a vádhatóság döntését, hogy semmisnek tekinthető-e a szerződés, visszaállítható-e az eredeti állapot a jogsértés miatt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.