A veszprémiek 2002-ben még a fináléig, de 2003-ban is az elődöntőig jutottak a BL-ben, 2004-ben és 2005-ben viszont be kellett érniük a negyeddöntővel. Az idén azonban többre vágytak, legalább a három évvel ezelőtti magasságba, és a sorsolás erre meg is adta nekik az esélyt, hiszen elkerülték a német és a spanyol sztárklubokat.
A mérkőzés mégis aggasztóan indult, a Montpellier 4-1-re elhúzott. A rivális mozgékony és nyitott védekezése kezdetben megbénította a magyar akciókat, aztán hátulról érkezett a segítség. Sola kapus az első percek gyengélkedése után magára talált, remekelt, és a megszerzett labdákkal indulva Pásztor két kontrát is eredményesen fejezett be. A Veszprém előbb 4-3-ra szépített, majd 5-5-re egyenlített is, ezt követően pedig állandósult az egy-két gólos hazai előny, a szünet is 11-10-zel végződött. Amint az állás is mutatta, mindkét csapat a védekezésben jeleskedett, így az maradt a második félidő alapkérdése, hol sikerül kierőszakolni a támadóknak a változást. Mert az valószínűtlennek tűnt, hogy 60 perc után az összgóltermés 40 körül maradjon.
Pedig így történt. Elsősorban azért, mert a nagyágyúkat – itt Perezt és Lazarovot, ott Hmamot – hatástalanították, másodsorban pedig azért, mert a kapusok parádéztak. A második játékrész elején még egyszer nekilódult a Montpellier, és 13-13-ról 6-0-s sorozatot produkálva 19-13-ra meglépett, ám Iváncsik sorozatban három gólt lőtt, és mivel társai követték, sikerült egy „ellen 6-0-lal” 19-19-re visszazárkózni. Az utolsó pillanatokig volt esély a döntetlen megőrzésére, de a franciák végül kicsikarták a 23-21-es győzelmet, amellyel indulás előtt valószínűleg inkább a veszprémiek egyeztek volna ki.
A további BL-negyeddöntők első mérkőzéseinek eredményei: Pamplona (spanyol)–Barcelona (spanyol) 25-21, Ciudad Real (spanyol)–Celje (szlovén) lapzárta után. A Kiel–Flensburg északnémet házirangadót kedden vívják.
Nincs a négyben a Cornexi. A nőknél is a legjobb négy közé jutás volt egy szombati összecsapás tétje, ám itt a magyar NB I jelentette a hadszínteret. A Cornexi hazai pályán fogadta a Dunaferrt, de miután játékmestere, Siti Beáta a 10. percben térdsérülést szenvedett, és már nem térhetett vissza, a székesfehérváriak esélytelenné váltak. A Dunaferr már az első félidőben 18-11-re vezetett, és végül sima, 31-24-es győzelmet aratott. Ezzel három fordulóval az alapszakasz zárása előtt biztosra vehető, hogy a négyes felsőházban a Győr, a Debrecen, a Ferencváros és a Dunaferr folytathatja. Az EHF-kupa tavalyi győztese pedig az 5–8. helyért lesz kénytelen játszani, ami nemcsak a hazai mezőny erejét, hanem a Cornexi ingatagságát is jelzi.

Hiába titkolták, kiderült Gyurcsány Ferenc döntésének oka