1990
A második országos gyűlésén átalakult Demisz már nem a régi – mondta Kiss Péter ügyvivő. · „Nincs tudomásunk arról, hogy ez olyan téma lenne, amely ma kérdésként vetődne fel Magyarországon” – mondta a NATO szóvivője Horn Gyula külügyminiszter előző napi nyilatkozatával kapcsolatban. Horn ugyanis megpendítette: Magyarországnak részt kellene vennie az észak-atlanti katonai szervezet politikai tanácsában. · Lawrence Eagleburger amerikai külügyminiszter-helyettes a Népszabadságnak azt mondta: a demokráciának meglehetősen nagy ára van. Kovács Lászlótól a Népszabadság megkérdezte: A következő magyar kormány a jelenleginél több támogatásra számíthat-e Washingtontól? A magyar külügyi államtitkár válasza: erre semmilyen jel nem utal.
1994
Ellentmondásosak az információk arról, hogy a T és KG Kft. ügyfelei miképpen fogadták a társaság ellen indított rendőrségi vizsgálat hírét – írja a Népszabadság. A bankfelügyelet szerint alapos a gyanú, hogy a társaság engedély nélkül foglalkozott betétgyűjtéssel. A Népszabadság tudósítása szerint a kft. pécsi központjában azt állították, hogy befektetőiket nem rázta meg a vizsgálat híre, a társaság iránti bizalom töretlen; a lap más forrásból ugyanakkor arról értesült, százak kérték számon befektetéseiket. A T és KG vezetői egyébként a bankok irigységével magyarázzák a történteket – írja a Népszabadság. A kft. elődtársasága a Tribu Bt. volt, amely ügyfeleinek két-három hónapra több kamatot fizetett, mint a bankok egy év alatt.
1998
Horn Gyulát nevezte meg miniszterelnök-jelöltnek az MSZP országos elnöksége és választmánya – közölte Baja Ferenc választmányi elnök. · Hack Péter, az SZDSZ ügyvivője a látszatintézkedések közé sorolta, hogy Horn Gyula a Fenyő-gyilkosság után Tóth András (MSZP) kancelláriai politikai államtitkárt koordinációval bízta meg. · Szent-Iványi István SZDSZ-es frakcióvezető a Horn-féle bős–nagymarosi megállapodás ötletéről kijelentette: az SZDSZ országos tanácsa egyetértett azzal, hogy minisztereik nem szavazták meg a tárgyalási delegáció felhatalmazását, az SZDSZ véleménye szerint ugyanis a magyar kormány saját ügyrendjével ellentétes módon nem köthet megállapodást. Ha mégis megteszi, az megkérdőjelezné a döntés törvényességét.
2002
Kovács László, az MSZP elnöke: „Saját kézzel vágom szájon azokat a szocialistákat, akik a családtagokat a szájukra veszik.” · Szabadlábra helyezte a Pesti Központi Kerületi Bíróság a Hunguest Vagyonkezelő Rt. volt vezető tisztségviselőit – jelentette a Népszabadság. Elsőfokú ítéletében a bíróság nem tartotta a letartóztatásra elegendő indoknak az ügyészség érveit, miszerint a cselekményért kiszabható, nyolc évig terjedő szabadságvesztésre tekintettel tartani kellett a gyanúsítottak szökésétől. · Nikolits István szocialista képviselő megsértette a Defend Kft. jó hírnévhez fűződő személyiségi jogait azzal, hogy a megfigyelési ügy kapcsán magán-titkosszolgálatnak minősítette a biztonsági céget – derült ki a Fővárosi Bíróság jogerős ítéletéből.

Füstös szobák titka – ő küldte Gyurcsánynak a selyemzsinórt