Palkovics Imre, a Munkástanácsok elnöke úgy fogalmazott: a 2002-ben Medgyessy Péterrel kötött megállapodástól eltérően az MSZOSZ és Gyurcsány Ferenc közötti együttműködési megállapodás alig tartalmaz számon kérhető konkrétumot. – Ennek oka, hogy a Medgyessy által ígért 38 órás munkahét, a bérek, nyugdíjak felzárkóztatása, a 3-400 ezer új munkahely megteremtése nem teljesült, ugyanakkor a szocialistáknak újra szükségük van az MSZOSZ támogatására – vélekedett Palkovics. Bár a szakszervezeti vezető egyetértett az általánosan megfogalmazott célokkal, mégis azt mondta: az egyezség inkább az MSZOSZ-es elit számára hoz majd előnyöket államtitkári vagy kormánymegbízotti pozíciók formájában.
– Alapszabályunkból következően csak a mindenkori kormánynyal, illetve kormányzati szervekkel kötünk megállapodást, ennek megfelelően az egyezséghez nem csatlakozunk – mondta lapunknak Szabó Endre. A nyolcszázezer fős közszférát képviselő SZEF elnöke támogatandónak tartotta a Gyurcsány– MSZOSZ-megállapodás céljait. Várhatóan március elején a SZEF is megfogalmazza az új kormánnyal szembeni elvárásait, és a dokumentumot a Fidesz miniszterelnök-jelöltjéhez is eljuttatja. Kérdésünkre, hogy az elbocsátások és a 13. havi bér eltüntetése után partnernek tartja-e a jelenlegi kormányt, úgy fogalmazott: eredmények és adósságok egyaránt vannak.
Alibi megállapodás alibi szakszervezetekkel, s ez része a kormány PR-munkájának – nyilatkozott a Népszabadságnak Thoma László. A szakszervezet-kutató szerint a szakszervezetek „egy gyertyalángot sem tudnak elfújni, nem- hogy tüzet gyújtsanak”.

Luxusnyaraló csak milliárdosoknak? – Így szálltak el az árak a Balatonnál